MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
18.6277
EURO
19.4858
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

10 bin dolara loca keyfi

Beşiktaş'ın eski genel sekreterinin oğlu Hakan Öner ile ilgili müthiş suçlama..
29.06.2010 10:55

KULÜP yönetimleriyle ilgili herşeyi duymuş, görmüş ve yaşamıştık ama bu kadarına da artık “pes” demek gerekiyor herhalde.. Beşiktaş maçlarının 2 gedikli isminin başına geliyor bu hikâye.. İkisi de kimliklerinin gizli kalmasını istedikleri için şimdilik isimlerini açıklamıyoruz.. Ama kendileriyle yaptığımız görüşmelerde önemli bir suçlamada bulundular.. Hikâye şu:

HER sezon kapalı tribünden kombine kart alan K.K. ile B.N. geçen sezon başında da kombine kart derdine düşüyorlar.. En iyi yerden nasıl kart satın alabileceklerini araştırırlarken, babası Beşiktaş’ın o zamanki genel sekreteri olan Hakan Öner’den ilginç bir teklif geliyor kendilerine.. Öner, “Bırakın tribünü, gelin benim 10 kişilik locaya ortak olun” diyor.. Fiyatı sorulduğu zaman ise “50 bin dolar+KDV” yanıtını veriyor.. Beşiktaş Kulübü’nün verdiği bilgiye göre geçen sezon satılan en ucuz locanın fiyatı ise 80 bin dolar..

NEYSE K.K. ve B.N., D-11 numaralı locaya 2 kişi ortak oluyorlar.. Yani adam başı 5’er bin dolara.. Parayı nakit olarak Öner’in eline saydıklarını öne sürüyorlar.. Locaya girip maç seyretmekte sorun yaşanmıyor ama gel zaman-git zaman parasını nakit ödedikleri locanın kartlarına bir türlü ulaşamıyorlar.. Öner’e bunu sordukları zaman hep aynı yanıtı alıyorlar: “Kartlar basılıyor, haftaya elinizde olur..”

D-11 nolu locadaki başka bir gariplik bu iki Beşiktaşlı’nın da dikkatini çekiyor aslında.. Çünkü Beşiktaş Kulübü’nde görev yapan kim veya o hafta kadroya girememiş hangi futbolcu varsa o locada maç izliyor.. Öner’e terslenecek oluyorlar, “Arkadaş hani burası bizim locamızdı.. Ne bu böyle her maçı cümbür cemaat izliyoruz!” diye.. Öner “Babamı kıramıyorum.. Her maça kulübün misafirlerini çağırıyor.. Ne yapalım, idare edelim” mazeretini sunuyor.. Ama K.K. ve B.N. D-11 locası ile Beşiktaş Kulübü arasında bir bağ olduğunu hissetmeye başlıyor..

‘SİZ DE PROTESTO EDİN’
ESAS bomba ise ocaktaki seçimlerden sonra patlıyor.. Babası yeni yönetimde yer almayınca locayı ve kartları kaybeden Öner, son bir kez daha şansını deniyor.. Gerisini K.K. ile B.N.’nin ağzından dinleyelim isterseniz:
“Hakan Öner bize ‘Babam başkan Yıldırım Demirören ile restleşti.. Bu nedenle yönetime girmek istemedi.. Biz de onu protesto için locaya gitmeyeceğiz.. Gelin, siz de gitmeyin’ dedi.. Biz zaten işin içindeki garipliği hissettiğimiz için Hakan’ı sıkıştırdık, ‘Bırak bu numaraları, baban yönetime giremedi, loca da elden gitti değil mi?’ deyince gerçeği itiraf etti.. Locanın parasını geri istedik.. Ama ilk yarıyı orada izlediğimiz için %50 iskonto ile.. Önce vermek istemedi.. Sonra babasını arayacağımızı söyleyince 5 bin dolarımızı geri aldık..”

BU ikiliye “Locada sizin gibi Hakan Öner’e para ödeyen başkaları var mıydı?” diye sorduk.. Haberleri yoktu.. Ama locanın her maçta kalabalık olduğunu söylediler..

MERAK ettik, neyin nesidir bu D-11 numaralı loca diye.. Beşiktaş Kulübü’ne sorduk, aldığımız yanıt oldukça şaşırtıcıydı: “Biz D-11’i kimseye satmadık.. Çünkü orası yönetimin locası.. Eğer Hakan Öner aracılığıyla oraya giren varsa da bizim bu konudan haberimiz yok..”

YÖNETİM NE YAPACAK?
YANİ.. İşin yanisi şu: Beşiktaş’ın eski genel sekreterinin oğlu Hakan Öner, siyah-beyazlı kulübe ait bir locayı kendi arkadaşlarına, 2009-10 sezonu boyunca, adam başı 5 bin dolar olmak üzere pazarlamış.. Bu önemli bir iddia.. Bakalım Beşiktaş Kulübü ve konunun muhatapları K.K. ve B.N.’nin suçlamalarını nasıl karşılayacaklar?

Demirören’den SORUŞTURMA!
BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören, konuyla ilgili VATAN’a şu açıklamayı yaptı: “Başkan olarak hangi locaya kimin gittiğini bilme imkânım yok.. Ama D-11’i ilgili arkadaşlara sordum.. Yönetimin locasıymış ve dışardan birine kiralanma imkânı yokmuş.. İddialarınızı büyük bir endişeyle karşılıyorum.. Soruşturma yapılması talimatını verdim.. Sonuçları kamuoyuna açıklayacağım..”

Yusuf ve Topuz transferinde vardı
HAKAN Öner, şu anda şike soruşturmasıyla bağlantılı olarak cezaevinde bulunan menajer Metin Korkmaz ile birlikte Yusuf Şimşek’in Beşiktaş’a transferinde rol oynamıştı.. Öner-Korkmaz ikilisi, Mehmet Topuz’un gerçekleşmeyen transferinde de başrollerdeydi.. Bu arada D-11 numaralı locanın son 3 sezondur dışarıya satılmadığı ve Beşiktaş yönetiminin konuklarının bu locada ağırlandığı açıklandı..

ERDAL CÖMERT / VATAN
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0