MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.0075
EURO
33.5663
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adalı'dan Q7 itirafı..

Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın futbolculuğundan önce düzgün karakterli bir insan olduğunu söyledi. Q7'nin önce ailesi için bir ev istediğini belirten Adalı, "Kendini Beşiktaş'a adamaya niyetli." ded
30.06.2010 10:05

Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Avusturya kampında Quaresma transferinden, Teknik Direktör Schuster'in alınmasına kadar birçok konuya açıklık getirdi.

Beşiktaş'ın transfer dönemini çok başarılı geçirdiğinin altını çizen Adalı, Quaresma'yı ilk gördüğünde negatif düşündüğünü belirterek, "İlk önce biz yanlış bir adamı transfer ediyoruz diye düşündüm. Ama sonra masaya oturunca ne kadar doğru bir transfer yaptığımızı anladım. Milano'ya 3 kere gittim, herkese sordum, gece hayatı olmadığına emin olduk. Hemen ailesinin gelmesini istedi, otelde kalmak istemiyor. Çünkü Milano'ya gittiğinde otelde kalmış, o nedenle hemen bizden ev istedi. Tam bizim istediğimiz gibi. İnanılmaz mütevazı bir insan. Quaresma transferi 20 gün önce biterdi ama 300 bin Euro fazla vermemek için o zaman gerçekleştirmedik." dedi.

Beşiktaş'ın ihtiyaca yönelik transferler yaptığını vurgulayan Adalı, "İhtiyacımız olan yere adam aldık. Camiamızın istediği Quaresma'yı aldığımız için daha da mutluyuz. Quaresma'yı alırken 20-30 milyon Euro'ya satacağımızı düşünmek hayalcilik olur. Ama ona sezon sonunda mutlaka teklif gelecek. Dünyada alınmayacak futbolcu yok. Yeter ki para verilsin. Biz tok alıcı ve tok satıcıyız. Dünyada yaşanan kriz, büyük takımların hepsini etkiledi. Zaten tüm futbolculardan para kazanacağız diye bir şey yok." diye konuştu.

Beşiktaş, Robinho'yu alabilir
Beşiktaş'ın istediği takdirde her oyuncuyu alabileceğinin altını çizen Serdal Adalı, Robinho'yu da renklerine bağlayabileceklerini ifade etti. Brezilyalı oyuncuyla henüz bire bir temasa geçmediklerini belirten Transfer Komitesi Başkanı, "Transferde ismi geçen oyunculara menajerler kendi aralarında iş çıkarmak için soruyorlar. Beşiktaş'a gelir misin diyorlar. Biz henüz Robinho ile bire bir konuşup teklif yapmadık." diyerek, konuya açıklık getirdi.

Alman teknik adam Schuster'in çok mütevazı bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Adalı, "Schuster ile 2-3 senedir çalışıyor gibiyiz. Çok uyumlu bir insan. Kendini takıma verdi. Yardımcıları ile akşam oturuyor, iki üç saat notları inceliyorlar. Sanki birkaç haftadır beraber değiliz de iki üç yıldır çalışıyoruz gibi bir ortam var aramızda." dedi.

Stat projesi hayata geçecek
Kısa sürede taraftarların 4 bin 100 kombine almasının yönetimi mutlu ettiğini belirten Serdar Adalı, "İnşallah bu satışlar formalara da yansır. Forma satışından büyük gelir bekliyoruz. 6 milyon TL para girdi. Bu rakam geçen yılın neredeyse üç katı." şeklinde konuştu.

Son olarak yeni yapılacak stat konusuna da değinen Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı, "Stadyum işini tamamen başkan takip ediyor. Ama stadı yapmamamızı isteyen çok adam var. Stat projesi bizim için sportif başarı ile eşdeğer. Bu sezon yine İnönü'de oynarız. Ama önümüzdeki sene yeni stat yapımına başlarız. Başkan Yıldırım Demirören, bu işi bizzat kendisi takip ediyor. Geçen Brezilya'ya giderken başkan da gitti, statla ilgili CD'leri, dosyaları sundu. Başbakan da yeni projeyi beğenmiş. En kısa sürede stadın yapımı gerçekleşecek. Stat içinde otel olacak, gelir getirecek alanlar bulunacak. Çok büyük olmayacak ama o bölgenin doğal yapısıyla örtüşecek bir stat inşa edeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Temel Yirmibeşoğlu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0