MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
8,5050
EURO
9,9850
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adnan Polat'tan Kewell sürprizi

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Swissotel'de 13 yöneticisi ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi... Birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.
08.07.2010 15:33

 

Son günlerde satılan futbolcular, henüz gerçekleşmeyen transferler, Haldun Üstünel'in istifası ve yönetimde yaşanan diğer olaylar nedeniyle zor günler yaşayan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, medyanın karşısına çıktı...

İşte Polat'ın bu sözleri:

"BAŞKAN OLNANIN SIKINTILARINI YAŞIYORUZ"

"Kulüpte görev yapan arkadaşlar, kulübe olan sevgilerinden dolayı göreve talip oluyor. Ve ciddi olarak zamanlarını, bilgilerini, ekonomik güçlerini veya nüfuzlarını ortaya koyup kulübü en iyi şekilde yönetmeye çalışıyorlar. Türkiye'nin 1 numaralı markası Galatasaray'ın başkanı ya da başkan yardımcısı olmanın sıkıntıları ve bedelleri olabiliyor. Ama bizler bunun olabileceğini biliyoruz. Neticede medyanın yaklaşımını da iyi biliyoruz. İşte bu toplantıda yaptıklarımızı anlatmak istiyoruz. Sizler (medya) daha çok yapmadıklarımızı yazıyorsunuz. Bu arada gündemdeki iki yöneticimizle ilgili de birşeyler söyleyeceğim. Şu anda Haldun Üstünel ve Cemal Özgörkey burada yok. Haldun ÜStünel tatilde, Cemal Özgörkey ise 6 ay önceden planlamış olduğu bir toplantıda. Burada olmamalarını yanlış yorumlamayın lütfen."

"ŞARDAN TÜM GÜCÜNÜ G.SARAY İÇİN KULLANDI"

Yiğit Şardan, Türk reklamcılığının önde gelen ismidir. Şirketinin yıllık cirosu milyar dolar civarındadır. Kendisi Galatasaray Koordinasyon Kurulu başkanıdır. Şardan ile ilgili bazı ithamlar yer aldı medyada. Biz Yönetim Kurulu olarak şunu ifade ederiz ki, biz Şardan'ın tüm yaptıklarının arkasındayız ve kefiliz. Galatasaray Spor Kulübü ve bağlı şirketlerine Yiğit Şardan'ın sağladığı kazanç 6.3 milyon TL'nin üzerindedir. Eğer Şardan olmasaydı biz bu kadar parayı ekstradan harcamak zorunda kalacaktık. Şardan'ın cebine Galatasaray'dan para girmemiştir. Şardan'ın medyada satın alma gücü vardır ve bu gücü Galatasaray için kullanmaktadır. Biz o indirimleri sağlayamazdık, Şardan reklam verirken en büyük iskontoları şirketinin gücüyle Galatasaray için almaktadır. Dolayısıyla insanları itham ederken biraz araştırma biraz da insanların şeref onur ve haysiyetlerini düşünerek hareket etmesi gerekir.

"BİRAZ DA YAPTIKLARIMIZI YAZIN"

Biliyoruz ki sizin göreviniz haber vermek, buna saygı gösteriyoruz. Biz Galatasaray'ı yönetiyoruz tabii ki eleştirme hakkınız var, işiniz budur. Ama onun dışına çıkıp kulübün şirketlerini yönetmeye, içeriyi karıştırmaya, yöneticilere çamur atmaya kalkarsanız buna karşı çıkarız. Biraz da yaptıklarımızdan bahsetseniz çok memnun oluruz. Bu ekip gece gündüz çalışıyor. Yaptıklarımız söylenmiyor bari yapmadıklarımız da söylenmesin...

"HALDUN'UN İSTİFASI YANLIŞTI"
Haldun'un istifası şekil olarak yanlıştı, içerik olarak yanlıştı ama Galatasaray Spor Kulübü'nün üyeleri içinde yanlışlar yapan çok kişi var. Benim görevim hatalara mani olmak, küskünlükleri ortadan kaldırmaktır. Ben Haldun Üstünel ile 4 yıldır omuz omuzayım, çok da memnun olduğum biridir. İnsanlar bazen yorgunluktan ya da çevresindekilerin yanlış yönlendirmesinden dolayı yanlış kararlar alabiliyor. Bence Haldun da böyle bir yorgunluk dönemi geçirdi. Bu yorgunluk bazen insana düşünmediği şeyleri yaptırabilir. İnşallah tatilini iyi geçirir. Benim görevim onun yeniden aktif olarak görev almasını sağlamak. Bu tüm Galatasaraylılar için geçerli. Tüzük kongresinde de aynı görüşte olmadığımız üyeler vardı, şimdi ben onlana sırtımı mı döneceğim?

"BOŞUNA KAVGA ÇIKARMAYA ÇALIŞMASINLAR"

Kulübün içinde çok çok küçük bir grup ve medyanın içindeki bazı artniyetliler, Galatasaray'da kavga çıkarmaya çalışıyorlar. Boşuna uğraşmasınlar. Galatasaray şu anda çok ciddi bir sürece girdi. Devrimsel nitelikte işler oluyor. 3 aydan biraz fazla oldu, nasıl bir süreç yaşadığımızı biliyorsunuz. Tüzük kongresi bizim anayasamızda çok önemliydi. Anayasamızı düzeltmemiz gerekiyor. Tüzüğümüz ikinci kongreden sonra, büyük çoğunluk tarafından onaylandı. Redaksiyon Komitesi 16 Ekim'de tüzüğün son halini teslim edecek. Bu tüzük 30 senedir değişememesini rağmen herkes değişmesi gerektiğinde hem fikir. Bunu yaparken de herkesi tatmin edemeyiz. Bundan memnun olmayan insanlara şunu söyledim: Ekim'den sonra bir komisyon daha kurulur ve bir daha değişebilir. Tüzük günün şartlarına uygun olmalı...

"STADIN ÜZERİNİ GELECEK YAZ KAPATACAĞIZ"

Bu ortak kararımızdır: Türk Telekom Arena'nın açılıp kapanır çatıyı beklersek Ocak'ta maç oynayamıyoruz. TOKİ'ye şunu önerdik: Çatının maliyeti ne? X lira. Biz de şunu dedik, bunu karşılayın, biz yapalım. Dünyada bu işi en iyi bilen mühendislik firmasını çağırdık. İncelediler. Çatıyı lig 15 Mayıs'ta bittikten sonra 2.5 ayda bitirebileceklerini söylediler. Biz de şuna karar verdik: Ocak'tan itibaren maçları Arena'da oynayalım. Yaz dömeninde de açılır kapanır kısımları koyarız. Böylece yarım sezon kayba uğramaktan kurtuluruz. Yarım sezon geç gitmek demek en az 25 milyon dolar kayıp demek. Çalışmalar sürüyor ve verilen tarihlere yetiştirilmeye çalışılıyor.

"5 YABANCI FUTBOLCU ALACAĞIZ"

Her transfer teknik heyetin onayıyla yapılıyor. 5 tane futbolcu alacağız. Şu ana kadar da 5 futbolcu aldık, yok sayıyorsunuz. 5 tane yabancı futbolcu alacağız. Bunun için bazı yabancıları göndermek gerekiyor. Biz Keita'nın satış kararını sezon sonunda almıştık. Galatasaray tarihinde en fazla transfer geliri olan dönemdir. Belki son 10 senenin toplamından fazla kazandık. Galatasaray tarihinin en çok para kazandıran oyuncusudur Keita.

Bilgilendirme toplantısından sonra yöneticilere ve Adnan Polat'a sorular yöneltildi...

"BAKALIM BİZ YAPINCA NE DİYECEKLER?"

Stoch transferi bizim için önemli değil. Biz daha önce hiçbir kulübün transfer girişimlerine karışmadık. Biz onların durumunu anlayışla karşıladık. Bakalım biz yaptığımızda onlar da bizi aynı şekilde karşılayacaklar mı?

"KEWELL'A TEKLİF YAPTIK"

Kewell'ın takımda olmasını istiyoruz ama kronik sakatlığı ciddi bir sorun. Kendisine cüzzi bir garanti para+maç başına para teklif ettik, sakatlık konusunu düşünerek. Yanıtı bekliyoruz.

YENİ TRANSFERLER BİRKAÇ GÜN İÇİNDE!

Bu arada toplantıda yeni transferlerin ne zaman geleceğine dair bir soruya yanıt veren yönetici Murat Yalçındağ, "5 transferden 2-3 tane kampın ilk 2-3 gününe yetişecek" dedi.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0