MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.0075
EURO
33.5663
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alkış yerine maksatlı eleştiri

Başkan Şener, alkış bekledikleri bir konuda maksatlı olarak bazı çevrelerin eleştirilerinin manidar olduğunu söyledi.
24.06.2010 14:27

Trabzonspor Başkanı Sadir Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri bünyesindeki organik tarım alanıyla ilgili kendilerine yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, futbolcuların beslenmesi için organik tarım yaptıkları yerin eski halinin çöplerle molozların döküldüğü bir yer olduğunu belirterek, ''Bu bölgeyi daha verimli, üretken ve çevreyle uyumlu halde kullanabilmek adına çalışma başlattık'' dedi.

Bahsedilen alandaki eski görüntünün bir spor kulübünün bünyesine yakışmayan bir görüntü olduğunu ifade eden Şener, şunları kaydetti:
''Biz bu alanı değerlendirmek ve güzelleştirmek adına bir çalışma başlatmak istedik. Bölgeyi çöp ve moloz yığını görüntüsünden sıyırıp organik tarım ve doğal beslenme alanı olarak projelendirdik. Ayrıca bu projeyi hayata geçirirken futbolcularımızın tesislerimizi sahiplenmeleri, doğal ürünlerden faydalanmaları amacını da göz önünde bulundurduk. Birçok kulüp bu konuda bizden bilgi de aldı. Kulübümüze hiçbir ekonomik külfeti olmadan asgari ücretten iki personelin çalıştığı alanın aksine artı getirisi de söz konusudur. Bu konuda alkış beklerken bazı maksatlı çevrelerin eleştirileriyle karşılaşmamız da manidardır. Bu eleştirileri ne yazık ki iyi niyetli bulmuyoruz.''

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin doğu kısmında 2 dönüm arazi üzerine sera kurup, sporcu ve personelin organik beslenmelerini sağlamak amacıyla sebze ve meyve üretimine başlayan Trabzonspor Kulübünde, doğal gübre ve yer altı suyu kullanılan serada domates, salatalık, biber, patlıcan gibi sebzelerin yanı sıra kavun, karpuz gibi meyvelerin de yetiştiriciliği gerçekleştiriliyor.

Bordo-mavili kulüp, sporcuların hayvansal ürünlerle de beslenmesini sağlamak amacıyla 4 inek ve çok sayıda tavuk almıştı.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0