MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.5074
EURO
34.2288
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALLAH Beni Fener'e Muhtaç Etmesin

''Fener'e hakaret sayılır''Arda Turan’ın, “Allah beni Fenerbahçe forması giymeye muhtaç etmesin” açıklamasına eski yıldızlar tepki gösterdi. Sergen Yalçın, “Bunlar, profesyonel bir futbolcuya hiç yakışmayacak sözlerdir” dedi.
15.06.2010 00:10

Yıldız oyuncunun, “Fenerbahçe’ye gitmemek konusunda çok büyük konuşuyorsunuz. Bu lafı bir gün yutar mısınız?” sorusuna karşılık, “Ben profesyonel futbolcuyum, ama Allah beni o formayı giymeye muhtaç etmesin. Bundan daha kötü bir şey olamaz” yanıtını vermesi, eski yıldızların tepkisini çekti.

İşte Sergen Yalçın, Semih Yuvakuran ve Ergün Penbe’nin konuyla ilgili görüşleri...

Dikkat edeceksin
Profesyonel futbolcuya yakışmayacak bir açıklama. Türkiye’nin en büyük camialarından birisi olan Fenerbahçe’ye hakarettir bu... Böyle bir camia için bu tür sözler söylenmez. Bir Galatasaray kaptanına da böyle açıklamalar yakışmaz. Galatasaray’da yıllarca forma giyen Emre Belözoğlu bugün Fenerbahçe’de oynuyor. Galatasaray’da futbolu bırakan Emre Aşık geçmişte başarıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta top koşturdu. Bunlar unutulmasın. Daha eskiye gidersek birçok oyuncu sayabiliriz. Sonuçta futbolcu profesyoneldir. Belki de bunun en sıcak örneği benim. Üç büyüklerin dışında Trabzonspor’da da forma giydim. Profesyonel bir futbolcuysan, bu işten ekmek paranı kazanıyorsan ağzından çıkacak sözlere de dikkat edeceksin. Bugün Galatasaray’da oynuyorsun, yarın Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a gidebilirsin. Bu sözler kaptanlık bandı takan bir futbolcuya yakışmıyor.

Ruhu amatör
Galatasaray forması giyerken beni de zamanında çok istediler. ‘Taş yerinde ağırdır’ diyerek bu teklifleri geri çevirdik. Ama açık kapı da vardı. Arda önemli bir yıldız. Ancak profesyonel hayatta bu tarz bir yaklaşım tartışılabilir. Arda sözünün eri bir çocuktur. Bu yüzden de geri adım atacağını sanmıyorum. Böylesine bir söylemde bulunuyorsa bildiği bir şey vardır. Amatör bir ruhla bunları söylediğini düşünüyorum.

Bu cevabı kınıyorum
Arda gibi bir oyuncunun verdiği yanıtı kınıyorum. Dünyada neler olduğunu görüyoruz. Böyle bir dönemde Fenerbahçe’de, Galatasaray’da, Beşiktaş’ta ya da Trabzonspor’da oynamanın problem olmayacağını bu kardeşimin de bilmesi lazım. Allah muhtaç etmesin onu ama Arda’ya büyüklerimizin lafını hatırlatmak istiyorum, “Büyük lokma ye büyük konuşma.” Bir anda bu kulüpte kendini bulursan bu söylediğin laflar karşına çıkacak. Dikkatli ol, bu tip polemiklere girme.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0