MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
32.5199
EURO
34.8
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşiktaş benim çocukluk aşkım

Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli'nin görevinden ayrıldığı kulüp başkanı Yıldırım Demirören tarafından resmen açıklandı.
04.06.2010 20:31

Hafta başından beri gündemi meşgul eden Mustafa Denizli' nin durumu bugün netlik kazandı.

Rahatsızlığı nedeniyle birkaç gündür hastanede çeşitli kontrollerden geçen Denizli, bugün kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Başkan Demirören ve bazı yöneticiler, tecrübeli teknik adamla önce evinde görüştü, bu görüşmeler daha sonra kulüp binasında sürdü.

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantının ardından kulüp başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyeleri, divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz ve teknik direktör Mustafa Denizli, basının önüne çıktı.

Kısa bir açıklama yapan Başkan Yıldırım Demirören, on yıldır Beşiktaş Kulübü'nün içinde olduğunu, altı yıldır da başkanlık yaptığını hatırlatarak, ''Sayısız basın toplantısı yaptım. En zorunu bugün gerçekleştirdiğime inanıyorum.

Beşiktaş tarihinde 20 senedir olmayanı başarmış bir hocayla Beşiktaş'lılık duruşuyla Beşiktaş'a kattığı artılarla maalesef yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Tek sebebi de değerli hocamızın sağlık durumudur'' dedi.

Birlikte çalıştıkları, profesyonel konuları konuştukları dönemlerde Denizli ile ağabey-kardeş ilişkisi içinde olduklarını vurgulayan Yıldırım Demirören, şunları söyledi:

''Kendisi bana futbol dışında da çok yol gösterdi. Çok üzüldüğümüz, hocamızı, yönetim kurulunu, beni 'sahtekar' yerine koyan bazı kalemler var. İnsan karşısındakini kendi gibi düşünürmüş.

Biz onlar gibi değiliz. Maalesef üzülerek, hocamızın sağlık durumundan dolayı bu anlaşma sona erdi. Ben o yazanlara ve 'Beşiktaş'ın önde geleniyim' diyen insanlara, 'en büyük sahtekar onlar' diyorum.

Beşiktaş'ı yıpratmak, bir değeri yıpratmak, Beşiktaş Başkanı ve yönetim kuruluna ve bir profesöre 'sahtekar' demek basına yakışmıyor. Basında yazan ve konuşanlara bu yakışmıyor.

Tek netice bu başarıları sağladığımız hocamızla devam etmek isterken salı gününden beri ani gelişen olaylar oldu.''

-''6 TEKNİK DİREKTÖRLE YARINDAN İTİBAREN GÖRÜŞMELERE BAŞLAYACAĞIZ''-

Mustafa Denizli'ye övgüler yağdıran ve tecrübeli teknik adama her zaman kapılarının açık olduğunu kaydeden başkan Demirören, ''Hangi mevkide görev almak istiyorsa dinlendikten sonra hep yanımızda olacaktır.

Ona güveniyoruz. Zaten yönetim kurulunda da aynı konuşmayı yaptık'' dedi.

Basında adları geçen hiçbir teknik direktörle görüşmelerde bulunmadıklarını vurgulayan Yıldırım Demirören, ''Yarından itibaren altı hocayla görüşmeye başlayacağız. Yönetim Kurulundan tekrar bu yetkiyi aldım.

Çünkü Beşiktaş futbol takımı, 23 Haziranda yeni sezon hazırlıklarına başlıyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

Beşiktaş ile sağlık sorunları nedeniyle yollarını ayıran teknik direktör Mustafa Denizli, sağlığına kavuşması için böyle bir sürecin yaşandığını söyledi.

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleriyle Akaretler'deki kulüp binasında yaptığı görüşmenin ardından, başkan ve yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Mustafa Denizli, Beşiktaş ile ayrılığının ne zamana kadar süreceğini bilmediğini belirterek, ''Son derece sıhhatli bir yapıya kavuşmam için önümde bir sürece ihtiyacım var.

Bu süreci büyük heyecanlardan, büyük mücadelelerden biraz uzak geçirmek durumundayım'' dedi.

Basın toplantısında ayrılığın fazla sürmeyeceği yönünde sinyaller veren Denizli konuşmasına, iki yıldır birlikte çalıştığı başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle kendisine destek verenlere teşekkür ederek başladı. Tecrübeli teknik adam, şunları söyledi:

''Türkiye'de çok büyük camialarda görev yaptım. Ancak bu camiaların içinde Beşiktaş benim çocukluk aşkımdı. Bunu hem Galatasaray'ın, hem de Fenerbahçe'nin başındayken rahatlıkla ve gururla söyledim.

Bugün değişen bir şey yok. 50 yıl önce hislerim neyse bugün de oydu. Birkaç gündür beni çok üzen bir konuda, Başkanımız ve yöneticilerimizin dönmesini beklediğim için açıklama yapmadım.''

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0