MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
9.565
EURO
11.12
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşiktaş'taki krizin perde arkası

BİR menajer kuyuya taş attı.. 24 saattir herkes o taşı kuyudan çıkarmak için uğraşıyor.. İddia şöyle:
04.06.2010 20:41

BİR menajer kuyuya taş attı.. 24 saattir herkes o taşı kuyudan çıkarmak için uğraşıyor.. İddia şöyle: “Beşiktaş, Schuster ile anlaştı.. Bunu duyan Mustafa Denizli sağlık sebeplerini öne sürerek istifa etti..” Peki gerçek ne? Gelin kısa kısa soru-cevaplarla gerçeğe ulaşmaya çalışalım..

1- Mustafa Denizli hasta mı?

Yataklara düşecek kadar değil.. Ama çarşamba sabahı ciddi bir tansiyon yükselmesi yaşadı.. Çeşme’de tatil yapan 61 yaşındaki hoca, sabaha karşı 03.30’da hiç yaşamadığı kadar şiddetli bir başağrısı ile uyandı.. Kendi ifadesi ile anlatırsak, “Başım çatlayacak gibiydi.. İnsan böyle bir ağrıda intihar bile eder.” Ağrı geçmeyince 04.30’da doktorunu aradı ama uyandıramadı.. Sabaha kadar ağrılarla boğuştu, ilk uçakla İstanbul’a gelip Mete Düren ile birlikte Maslak Acıbadem Hastanesi’nde saat 11.00’den itibaren 3 saatlik bir tetkikten geçti..

2- Beşiktaş, Denizli hastalandı diye mi Schuster’le anlaştı?

Hoca henüz hastanedeyken TV’ler “Denizli gitti, Schuster geldi” diye altyazı geçmeye başladı.. Oysa henüz durumun ne olduğu bile anlaşılmamıştı.. Denizli, Düren’e “Ben 1 ayda 5 defa hastaneye gidecek adam değilim.. Demek ki bir sağlık sorunum var.. Beni başkanla konuştur” ricasında bulundu.. Düren telefonu çevirdi, Demirören ile Denizli arasında şu diyalog geçti:

Demirören: Hayırdır hocam, geçmiş olsun..

Denizli: Sorma başkanım, yine hastanedeyim.. Doktorlar stres ve yorgunluğa bağlı yüksek tansiyon diyorlar.. Ben düşündüm ve bir karar verdim.. Teknik direktörlüğü bırakmak istiyorum..

Demirören: Aman hocam, sen en iyisi 1 hafta dinlen, tatil yap.. Sonra tekrar değerlendirelim durumu..

Denizli: Yok başkanım, belki daha pasif bir görev yapabilirim.. Ama bünyem şu anda stres kaldırmıyor.. Benim en az 3 ay dinlenmem lazım..

Demirören: Yok hocam, biraz bekleyelim sonra ben İstanbul’a gelince konuşalım..

3- Denizli görevdeyken Schuster ile görüşüldü mü?

Denizli meselesini aslında kimse tam manasıyla bilmiyor.. Esası şu: Denizli, Beşiktaş ile mukavelesini nisan ayında uzattığında hukuken geçerliliği bulunan, ancak TFF’ye gönderilemeyecek bir sözleşmeye imza attı.. O gün imza töreninde 2 yönetici Serdar Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu da vardı.. Ama diğer yöneticiler yanlış anlar diye imza fotoğrafına girmediler.. Yani Adalı-Zülfikaroğlu ikilisinin Denizli ile herhangi bir derdi yok..

Daha sonra Demirören son 15 günde 2 ayrı defa Denizli’ye “Hadi hocam.. Şu matbu sözleşmeyi de imzalayalım ve federasyona gönderelim, herşey resmi olsun” diye rica etti.. Ama Denizli, “Sağlık durumumu gözden geçiriyorum.. Bırakma ihtimalim olabilir.. Sizi zor durumda bırakmayalım” dedi.. Ve her seferinde Beşiktaş B planı yapsın diye kapıyı açık bıraktı.. Dolayısıyla Schuster veya başka bir teknik direktör adayı ile görüşülmesinin Denizli açısından sakıncası yoktu.. Çünkü Denizli bırakmayacakmış gibi çalışmak, bırakacakmış gibi yönetimi hazırlamak taraftarıydı..

4- Beşiktaş şimdi ne yapacak?

Cenevre’de bulunan Yıldırım Demirören ile dün görüştüm.. Çok üzgündü sesi.. Şunları söyledi: “Benim hocayla bir derdim olamaz, onun arkasından iş çeviriyormuş gibi gösterilmemizden rahatsızım.. Yarın (bugün) İstanbul’a dönüp hocayla görüşeceğim.. İlk hedefim, eğer önemli bir sağlık sorunu yoksa hocayla yola devam etmek.. Hoca çok diretirse onu daha pasif bir göreve çekebiliriz.. Altyapıyla, alttan gelecek oyuncuların yetişmesiyle ilgilenebilir, ki kendisi bunu istiyor.. Ve kimi teknik direktör yapacağımıza bakarız.. Şu an için hiçbir girişimimiz yok.. Menajerlerin teklifleri var, o kadar.. Hocayı görmeden benim için bu süreç başlamadı..”

5- Beşiktaş, Schuster ile görüştü mü?

Yine Demirören’in ağzından aktarıyorum: “Hocanın önceki gün sağlık sorunu çıkana kadar bizim teknik direktör sorunumuz filan yoktu.. Schuster ile görüşmedim.. Arkadaşlarımız görüştüyse de haberim yok.. Benim haberim olmadan da görüşemezler.. Biz hocanın sağlık tetkiklerine bakacağız.. Herşey temiz çıkarsa yola devam için ikna etmeye çalışacağız.. Teknik adamlığı bırakırsa da pazartesiye kadar bazı adaylar belirleyip yönetim kuruluna getirir, yönetici arkadaşlara danışırım.. Schuster bize sunulan adaylardan biri olabilir.. Ama başka adaylar da var.. Benim tek derdim Mustafa Hoca’nın sağlığı.. Bu yüzden medyaya da rica ediyorum, spekülasyon yapmasınlar..”


Vatan spor Yazarı İbrahim Seten

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0