MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
32.5199
EURO
34.8
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BEYAZ SAVAŞÇI

90 dakika koşuyor, mücadeleden hiç kaçmıyor, giydiği formanın hakkını sonuna kadar veriyor. “Bize Pascal Nouma ruhu gerek” diyen Beşiktaşlılar Roberto Hilbert'i çok sevecekler...
06.06.2010 09:08

 Ricardo Quaresma’nın peşinden uzun süre koşan ancak Portekizli’yi bir türlü ikna edemeyen Beşiktaş, bu transferin yatmasından sonra gözünü Stuttgart’ın sağ kanat oyuncusu Hilbert’e çevirmişti. Görüşmelere başlandığı borsaya bildirildi, geri sayım başladı. Doğal olarak bir çok Beşiktaşlı Quaresma’dan sonra pek tanımadıkları Hilbert’in gündeme gelmesinden mutlu değil. Ancak Alman futbolcu, transferin gerçekleşmesi halinde kısa sürede kendini taraftara sevdirecek gibi görünüyor.

Sahada hırstan çatlıyor

Teknik açıdan bakıldığında Hilbert sağ çizginin her bölgesinde görev yapabiliyor, savunmaya yardım ediyor, ileri gidiyor. Ayrıca sık sık cezaalanının içerisine girip gol arıyor, atıyor da... Bıkmadan usanmadan çalışıyor, izleyeni bile yoruyor, 90 dakika boyunca koşuyor. Belki Quaresma gibi olağanüstü yetenekli değil ama sahada adeta hırstan çatlıyor... Pascal’ın birazcık uslusu, sağ kanatta oynayanı ve beyaz tenlisi! Eski takımı Fürth’te de, Stuttgart’ta da taraftarlar onu bu yüzden sevdiler.

Quaresma’dan Hilbert olmaz
Yetenekleriyle olmasa da, hırsıyla ve mücadelesiyle oynadığı her takımda yıldızlaşmayı başardı. Her zaman taşın altına elini koyabilecek bir oyuncu görüntüsü çizdi. Hilbert hiçbir zaman Ricardo Quaresma ve benzeri oyuncular kadar ilgi görmese de kulüplerine hep Quaresma’dan daha faydalı oldu. “Bize Pascal Nouma ruhu taşıyan, sahada savaşan oyuncular lazım” diyen Beşiktaşlı taraftarların İnönü’de Roberto Hilbert’le buluşmasına çok az kaldı. 

Alican Esenci

 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0