MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
32.5199
EURO
34.8
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Divan Kurulu'nda yüksek gerilim

Galatasaray’ın Divan Kurulu Toplantısı’na yaşanan tartışmalar damgasını vurdu...
10.06.2010 12:48

Sarı-Kırmızılılar'ın, aylık divan toplantısında gerilim adeta tavan yaptı. Mayıs ayında gerçekleşen kongrede çıkan olaylara sebep veren kişilerin disiplin kuruluna verilmesi kararlaştırılırken, Başkan Adnan Polat ise esti gürledi...

Divan toplantısında ilk olarak Tüzük tadili komisyon başkanlığını yapan Mükerrem Taşçıoğlu'nun hazırladığı rapor okundu.

OYLAMA YAPILDI
Bu raporda Mükerrem Taşçıoğlu, tüzük kongresinde olaylara sebep veren kişilerin Disiplin Kurulu'na verilmesi önergesini getirdi. Bu önerge sonrasında basın mensupları dışarı çıkarıldı ve Divan'da tartışılıp oylamaya sunuldu. Oylama sonrasında 36'ya 17 oyla Taşçıoğlu'nun önerisi divanda kabul edildi. Tüzük kongresinde yaşanan olaylar nedeniyle ismi belirsiz bazı kişilerin Disiplin Kurulu'na sevki için Taşçıoğlu'nun yönetim Kurulu'na başvurması uygun bulundu.

Bu gelişmeden sonra Galatasaray'da yeni bir tartışma konusu daha açılmış oldu. Üyelerden Hayrettin Kozak, Mehmet Bilen ve Ayhan Yenisu, Taşçıoğlu'nun önerise karşı çıkan isimlerdendi. Yaptıkları konuşmalarda, "Tüzük kongresinde yaşananlar çirkin ve tatsız. Ancak bu konunun uzatılmaması gerekir. Disiplin Kurulu'na sevkedilecek isimler kimler ve nasıl belirlenecek ?" sorusunu yönelttiler.

Mükerrem Taşçıoğlu ise bu konuşmalara cevaben "Ben 85 yaşındayım, kimseyli bir hesabım yok. Sadece Galatasaray'ın yanındayım. Bu yaşananlara bir tepki verilmezse Galatasaray, Galatasaray olmaktan çıkar" diyerek Disiplin Kurulu'na verilme teklifini savundu.

"TÜM ENGELLERE RAĞMEN BİZ HEDEFE VARACAĞIZ"
Tartışmalar sonrasında Divan Üyeleri'ne inşaatı süren Türk Telekom Arena Stadı'nın son durumu hakkında barko-vizyon gösteri ile bilgi verildi. Stad inşaatı ile ilgili yönetim adına söz alan Işın Çelebi ise, "Uzay üssü gibi bir stadımız oluyor. Avrupa'nın en ünlü statlarından biri olacak. Gece gündüz çalışılıyor ve 29 Ekim'e yetiştirilecek. 29 Ekim'den Ocak ayına kadar stadı kulüp olarak teslim alacağız ve yaşanabilecek her türlü aksaklıklar içinh teknik önlemler alacağız. taraftarımızın, hepimizin, sizlerin gayreti ile mutlu sona çok yaklaştık. Ama hala stadımızın bitmemesi için inanılmaz çaba gösterenler var. Herşeye rağmen biz hedefe varacağız" dedi.

BAŞKAN ADNAN POLAT

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0