MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
9.565
EURO
11.12
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ertuğrul Sağlam'ın büstü yapılacak

Heykeltıraş Bülent Ene, Bursaspor'u şampiyonluğa taşıyan Ertuğrul Sağlam'ın büstünü yapıyor.
05.06.2010 20:38

Bursa'da kentin dört bir yanını süsleyen çok sayıda heykele imza atan heykeltıraş Bülent Ene, Bursaspor'u şampiyonluğa taşıyan Ertuğrul Sağlam'ın büstünü yapıyor.

"Kılıç Kalkan", "Umut ve Savaşım" ile Bursa Basın Kültür Sarayı önündeki "Gazeteciler Anıtı" heykelleriyle tanınan 46 yaşındaki heykeltıraş Ene, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu olduğunu belirtti.

Adının açıklanmasını isteyen bir iş adamının kendisini arayarak Turkcell Süper Lig şampiyonu Bursaspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'ın büstünü yapmasını istediğini anlatan Ene, uzun yıllardır heykeltıraşlık yaptığını, bu süreçte birçok esere imza attığını, ancak yapacağı Ertuğrul Sağlam büstünün ayrı bir yeri olacağını söyledi.

Ene, gelen bu ilginç teklifi düşünmeden kabul ettiğini ve çalışmalara vakit kaybetmeden başladığını vurgulayarak, kalıp için Ertuğrul Sağlam'ın internet üzerinden yüzlerce fotoğrafını büyük bir titizlikle incelediğini bildirdi.

Büstün bire bir ölçülerde olacağını, önce kilden bir kalıp hazırlayacağını anlatan Ene, "Ertuğrul Sağlam ile ilgili en ufak bir ayrıntıyı bile kaçırmamaya çalışıyorum. Yüzündeki en küçük ayrıntıyı bile not ederek, onu büste aktarmaya çalışıyorum" dedi.

1 AY SONRA HAZIR
Ene, polyester malzeme kullanarak hazırlayacağı büstün yaklaşık bir aylık süreçte hazır hale geleceğini, daha sonra da siparişi veren iş adamına teslim edeceğini, ancak büstün nerede kullanılacağını bilmediğini belirterek, "Büst kentin işlek bir yerinde veya bir kurum önünde mi sergilenecek yoksa iş adamı tarafından Ertuğrul Sağlam'a mı verilecek bilemiyorum. Ama umarım kenttin çok güzel bir yerinde sergilenir" diye konuştu.  
www.golkartalgol.com                                                                                                               
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0