MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.5052
EURO
34.2264
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FIFA Prezervatif Dağıtımını engelledi

Güney Afrikalı Aıds ile Mücadele Örgütleri, FIFA'yı Prezervatif Dağıtım Çalışmalarını Engellemekle Suçladı.
05.06.2010 19:54

Dünya Kupası sırasında HıV'ın yayılmasından endişe eden Güney Afrikalı AıDS ile mücadele örgütleri, FıFA'yı prezervatif ve eğitici materyal dağıtım çalışmalarını engellemekle suçladı.

Güney Afrika'da gelecek hafta başlayacak 2010 Dünya Futbol Şampiyonası öncesi AıDS hastalığıyla mücadele eden örgütler ile FıFA arasında gerginlik yaşanıyor.

AıDS ile mücadele eden örgütler, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FıFA'yı, stadyum ve taraftarların katıldığı etkinliklerde, AıDS konusunda eğitim materyalleri ile prezervatif dağıtımını yasaklamakla suçluyor.

Güney Afrika'nın önde gelen 10 örgütü, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin sivil toplum örgütlerine, FıFA'nın kontrolündeki yerlerde stant kurma izni vermediğini iddia etti.

Örgütler adına açıklama yapan Mark Heywood, turnuvanın milyonlarca insanı bilinçlendirme konusunda bir fırsat olduğunu belirtti. FıFA'dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Güney Afrika'da 5,7 milyon HıV taşıyıcısı var

48 milyonluk nüfusa sahip Güney Afrika'da 5 milyon 700 bin kişinin HıV taşıyıcısı olduğu tahmin ediliyor. 11 Haziran ile 11 Temmuz arasında düzenlenecek olan Dünya Kupası sırasında hastalığın yayılmasından endişe ediliyor.

Güney Afrika, nisan ayında dünyanın en geniş kapsamlı HıV testi ve tedavisi programını başlatmıştı. Program kapsamında HıV pozitif hastaların yüzde 80'ine ilaç dağıtılması ve 2011 haziran ayına dek 15 milyon kişiye test yapılması hedefleniyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÇOK OKUNANLAR
0