MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
32.5699
EURO
35.0032
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G.Saraylı yöneticiden olay sözler

G.Saray'ın eski futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen, kulübün düştüğü durumu değerlendirdi... Yönetime ağır eleştiriler yöneltti...
25.11.2010 17:45

Galatasaray'ın tarihe geçen başkanlarından rahmetli Özhan Canaydın döneminde futbol şube sorumlusu olarak görev yapan Fatih Gökşen kulübün şu anda içine düştüğü zor durumu değerlendirdi. 

Açık sözlülüğüyle tanınan Gökşen sorunların tümüne ilginç yorumlar getirdi.

Son günlerdeki tatsızlıkların Galatasaray'ın içine işlediğini söyleyen Gökşen, Sarı-Kırmızılı yönetimin birçok konuda hatalı davranışlar içinde bulunduğunu belirterek, "Galatasaray'ın ayarı bozuldu, yapılan ayarlar da bir türlü tutmuyor. Bu istifaların tek nedeni başkanın gerekeni yapmamasından kaynaklanıyor. Camiaya yaşattıkları başkanın umurunda değil. Herkes başkanın ne düşündüğünü merak ediyor. Galatasaray'ın tüm değerleri kayboluyor" diyerek, kulübün içinde bulunduğu duruma çok üzüldüğünü söyledi.

Negatif rekorların sahibi bu yönetimi hiçbir Galatasaraylı unutmayacaktır.

'Tarihe geçtiler!'
Gökşen yapılan hatalı ve Galatasaray etiğine uymayan davranışlara da şu yorumu getirdi: 

"Daha önce tepkisini göstermek için yönetim kurulu toplantılarına katılmayan Ali Ağabey (Haşhaş) şimdi başkanın her icraatını onaylar bir davranış gösteriyor. 2 senedir tüm üyelere mektuplar yazan ve, 'Ben 74 yaşındayım, benim için Galatasaray değerleri çok önemlidir, hesap verin' diyen Taner Ağabey (Aşkın) artık torununa bile durumu izah edemez. Ama tarihe geçtiler. İnsanlar yaşattıkları bu negatif rekorlarla dolu dönemi hiçbir zaman unutmayacaklar".

Genel kurul üyeleri bin pişman, 'Elimiz kırılsaydı da oy vermeseydik' diyorlar.

Yönetimi resmen bombaladı

Birçok yöneticinin yaptıklarının Galatasaray'a yakışmadığını da ifade eden Gökşen, "Sabah ayrı akşam ayrı konuşanlar, maç varken tatile giden başkan ve başkan yardımcılarını, bir futbolcuyu 8-10 milyon euro bonservisle alıp 1 ay sonra geri göndermek isteyen zihniyeti, 4 senede 6 hoca gönderenleri, 150 gariban personeli işten çıkartıp ahlarını alan; yerlerine daha fazla paraya daha fazla adam alanları, dünyanın sayılı altyapısına sahip olan Galatasaray'da futbolcu ve antrenör bırakmayanları, yetişen Galatasaray değerlerini öğrenmiş yetenekli gençlerini Anadolu takımlarıyla takasta kullananları, yıllığı 350 bin dolara dünyada eşi olmayan gayrimenkulu (Galatasaray Adası) kiraya verenleri, bando mızıkayla kredi alanları, bir gün üstü kapanacak ertesi gün üstü kapanmayacak diyen ve inşaat şirketi yetkilileriyle canlı yayında ters düşen yöneticileri, kulübe fatura kesip daha sonra, 'Başkası yapsa daha fazla para alacaktı' diyen başkan yardımcılarını, basketbolda başkasının formasıyla sahaya çıkan sporcu ve teknik kadroyu, istifa edip 2 gün sonra danışman olarak tekrar yönetim kurulu odasındaki koltuğuna geri dönen yöneticiyi, hocaları için, 'Hep arkasında duracağız' diyen ve sözünün dahi arkasında duramayan başkanı, başkalarının yaptığı işleri kendileri yapmış gibi gösterenleri (20.45 söylemi, Aslantepe Stadı, Riva arazisi, şirket birleşimi), dünyanın parasına stadı satıp paraları daha sonra lüzumsuz işlerde yiyenleri bu camia asla unutmayacaktır" diye konuştu.

 

Bir futbolcuya 8-10 milyon Euro veriyorlar, 2 ay sonra göndermek istiyorlar.

'Üyeler Polat'ı istemiyor'
Başkanın ve yönetim kurulu üyelerinin tamamen kredilerini tükettiğini de iddia eden Fatih Gökşen sözlerine şöyle devam etti: 

"Bu arkadaşlar hâlâ güven tazelemeyi düşünmüyorlar. Bu işler gönül işidir. İnsan zaman geliyor eşini, çocuğunu bile çekemiyor. Bu yönetime oy vererek başkanını seçen genel kurul üyeleri bin pişmanlar. 'Elimiz kırılsaydı da oy vermeseydik' diyenler var. Devamlı, 'Bizi kongre seçti' diyorlar ancak üyeler artık onu başkan olarak görmek istemiyor. Bu kadar ağır eleştirilerden sonra hâlâ o koltuklarda oturuyorlarsa bunlara söylenecek söz, yazılacak yazı yoktur. Genel kurul üyelerinin bundan sonra yapacakları tek şey imzalarını bu yönetim gitsin yönünde kullanarak sicil kuruluna ulaştırmalarıdır".

Dün başka konuşanlar bu yönetime girdikten sonra bambaşka laflar ediyor.

'Yanlışlar devam edecek'
Son olarak gelecekten ümitli olmadığını da belirten Gökşen, "Bu zihniyetle kulübü yönetmeye devam edenler ara transferde de takıma takviye yapmak adına yanlış futbolcularla anlaşmaya, yaptıkları borçlara yenisini eklemeye devam edecekler. Bir yaptıkları, başka yaptıklarına uymuyor. Galatasaray TV'yi önce şifrelendirerek taraftarlarını küstürdüler. Şimdi de marifetmiş gibi şifreyi kaldıracaklarını söylüyorlar. Şifreyi getiren de bu arkadaşlar değil miydi? Madem kaldıracaksın neden TV'ye şifre koyuyorsun. İcraatlarının arkasında bile duramıyorlar. Dolguyla bu kötü durumu düzeltemezsiniz. Eğer çamaşır kirlendiyse yıkamak lazım" diyerek sözlerini tamamladı.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0