MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.5074
EURO
34.2288
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Koşusu Mystical Storm'un

At yarışlarında Türk yarışçılığının derbisi olarak nitelendirilen 84. Gazi Koşusu'nu Selim Kaya'nın bindiği 21 numaralı Mystical Storm kazandı..
28.06.2010 00:23

Türk at yarışcılıgının derbisi, 84. Gazi Kupası Koşusu'nu ''Mystical Strom'' isimli safkan son 100 metrede yaptığı atağıyla kazandı.

Veli Efendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de izlediği yarışta Can Şemenoğlu'nun sahibi olduğu ''Mystical Storm'' isimli safkan jokeyi Selim Kaya ile 2.29.80'lik derecesiyle birinci oldu.

Koşuda, Ayhan Kurşun'un jokeyliğini yaptığı ''Akdeniz Ateşi'' isimli safkan 2.29.99'luk derecesiyle ikinci, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı ''Smerç'' isimli safkan 2.30.12'lik derecesiyle üçüncü ve Gökhan Kocakaya'nın jokeyliğini yaptığı ''Miliç'' isimli safkan da 2.30.14'lük derecesiyle dördüncü sırayı elde etti.

-KUPAYI CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL VERDİ-
At yarışlarında Türk yarışçılığının derbisi olarak nitelendirilen 84. Gazi Kupası Koşusu'nu kazanan Mystical Storm'un sahibi Can Şemenoğlu, kupasını, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi.

Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen yarışın ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan at Mystical Storm'un sahibi Can Şemenoğlu'na kupasını, antrenör Nusret Dere ile jokey Selim Kaya da plaketlerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elinden aldı.

Başarısından ötürü Şemenoğlu'nu kutlayan Cumhurbaşkanı Gül, ''Mustafa Kemal Atatürk'ün adına, kesintisiz olarak 84 yıldır yapılan böyle büyük bir koşuyu kazanmış olmanızdan ötürü ne kadar mutlu olsanız azdır'' dedi.

Gül, kendisinin de bu yarışı ilk kez izleme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Yarışı izlemek isteyen vatandaşlar Veliefendi Hipodromu'nu doldururken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker de protokol tribününde yarışı takip eden isimler arasında yer aldı.

-KAZANAN AT BÜYÜK ÖDÜL KAZANDI-
84. Gazi Kupası Koşusu'nu kazanan Mystical Storm, sahibine de önemli miktarda para ödülü kazandırdı.

Mystical Storm, elde ettiği başarıyla 750 bin lira olan birincilik ikramiyesinin yanı sıra yetiştiricilik primi ve kaydiye ücretleriyle birlikte toplam 1 milyon 208 bin 350 lira ödül getirdi.

Koşuda ikincilik ikramiyesi 300 bin, üçüncülük 150 bin, dördüncülük ikramiyesi ise 75 bin lira oldu.

Diğer yandan, tecrübeli jokey Selim Kaya, kariyerinde ilk kez Gazi Kupası Koşusu birinciliği elde etti.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0