MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
27.2449
EURO
28.8987
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni

Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni Yarın Burhan Felek Spor Salonu'nda Başlayacak. Etkinliğe Türkiye ile Birlikte 11 Ülkeden Yaklaşık 150 Sporcunun Katılacağı Belirtildi.
18.06.2010 15:55

Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni yarın Burhan Felek Spor Salonu'nda başlayacak. Etkinliğe Türkiye ile birlikte 11 ülkeden yaklaşık 150 sporcunun katılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara katıldı. Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Türk Dünyası Güreş Turnuvası'nı Federasyon olarak destekleridiklerini ifade etti.

İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, iki gün sürecek organizasyonun Üsküdar Belediyesi'nin sponsorluğunda düzenlendiğini belirterek, ''Her geçen yıl daha güzel olması için gayret ettiğimiz turnuvamıza bu yıl Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Dağıstan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Irak (Kerkük), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Suriye katılacak. Güreş Federasyonunun takvimine giren turnuvada yaklaşık 150 güreşçi mücadele edecek. Organizasyonda ayrıca Türk dünyasının çeşitli kültürel zenginlikleri de sergilenecek. Katılan tüm sporculara başarılar diliyorum.'' dedi.

Taşpınar, tüm belediyelerin Türk sporuna katkısının tartışılmaz olduğunu da belirterek, ''Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak belediyelerle iyi bir çalışma sürdürüyoruz. Sporda belediyelerle güç birliği yaptık. Fakat Üsküdar Belediyesi'nin çalışmaları da gerçekten takdire şayan.'' diye konuştu.

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Güreş Federasyonu olarak turnuvayı desteklediklerini ifade ederken, 2010 Mart ayı başında TBMM TURK-PA ile Büyükler kategorisinde organize edildiğini de belirterek, ''Güreş sporu Türklerin dünyaya sunduğu en önemli bir branştır. 2011 yılı bizim için çok önemli çünkü 2011'de Dünya Güreş Şampiyonası İstanbul'da organize edilecek. Bu şampiyonada ilk altı içine gerecek güreşçiler 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma vizesi de alacaklar.'' diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise sosyal belediyecilik kavramı altında sporun önemli bir yeri olduğunu dile getirerek, ''Üsküdar Belediyesi olarak bu anlamda yaptığımız çalışmaların meyvelerini alıyoruz. İlçemizde spora gönül veren Üsküdarlılarla 7 branşta spor yapıyoruz. Güreş takımımızı da kurduk ve hedefimiz milli takımlara sporcu yetiştirmek. Hentbol'de Üsküdar'ın adını duyurduk. Amatör branşlarımız bir çatı altında. Şimdi de bilek güreşi ve serbest güreş takımımız çalışıyor.Üsküdar olarak çok şanslıyız, çünkü Burhan Felek gibi bir spor kompleksi ilçe sınırlarımız içinde, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün merkezi ilçe sınırlarımız içinde bu da bizim için avantaj'' dedi.

Burhan Felek Spor Tesisleri'nde başlayacak olan 6. Türk Dünyası Güreş ve Kültür Şöleni'nde yarın 42, 50, 58, 69 ve 85 kiloda, 20 Haziran Pazar günü ise 46, 54, 63, 76 ve 100 kiloda eleme ve final müsabakaları yapılacak.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0