MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
9.565
EURO
11.12
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan Şükür'den bomba açıklamalar

Galatasaray’ın efsane oyuncularından olan Hakan Şükür, katıldığı bir TV programında bomba açıklamalar yaptı.
04.12.2010 09:07

Hakan Şükür: "Takımı yoklukta şampiyon yaptık. Bizi konuşturmadılar. Kahramanlık onlara kaldı. Şimdi para içindeyken işler kötü gidiyor. Ama ortada kimse yok! Bugünlerin uyarısını 2.5 yıl önce yaptığımda 'kötü adam' ilan edilmiştim" dedi.

POLAT AZİZ YILDIRIM'A BAKSIN

Efsane golcü, "Futbolu yönetenler hep aynı tipler. Hak çalıyorlar! Elano 20 milyon Euro'dan daha az paraya alınabilirdi. Arda ıslıklanınca 'Taraftar haklı' diyenler, yuhalanan Alex'ini ayakta alkışlayıp kazanan Aziz Yıldırım'a baksın' diye konuştu.

BANA KIZIYORLARDI

Ben önceden uyanlar yaparken, kimileri bana kızıyordu. Ama tablo ortada. Galatasaray düştüğü yerden kalkmayı bilir. Ne var ki hep yeni hedefler göstererek, günü kurtarmaya çalışanlara üzülüyorum. Sayın başkanın açıklamalarının içinde "Yeni şeyler yapmak lazım" gibi laflar vardı. Biz bunları duymaya alıştık. Sonunda gelinen nokta hep daha kötüsü oldu! Televizyondan mesaj verilmeye başlandıysa, eyvah!...

CANAYDIN ZAMANINDA BAŞLADI

Stadı yakından takip ettim. Özhan Canaydın zamanında başladı. Başbakanımızın müthiş desteğini herkes söylüyor. Ben de gördüm. Işın Çelebi de süreci yürüten isimdi. İyi şeyleri üzerinize almak kolaydır ama başarısızlığı almak zordur.

Mesela benim ayrıldığım dönemde şampiyonluğu takım yaşadı. Hem de o zor şartlarda. Ama anlatan başkası oldu. Bazen yalandan kavga ederdik. Soyunma odasında "Gel bakalım Necati!" derdim. Sonra gelir herkesin içinde özür dilerdi. Amaç orada, kafasını jöleye takan genç futbolcuya mesajdı! Yönetim kurulu bize konuşma yasağı getirdi. Belki arkadaşlarımız bu şampiyonluğun nasıl kazanıldığına dair bizimle ilgili güzel şeyler söyleyebilirdi. Bunu engellediler! Aradan 2.5 sene geçtiken sonra bu durumlara gelindi. Açıkçası ben bu düşüşü bekliyordum.

BEN REKOR KIRDIM METİN OKTAY FORMASI DAĞITILDI

Büyük paralara oyuncu alabilirsiniz ama oradaki yerli oyuncu her şeyi anlar. Bunu anlayınca performansı etkilenir. İçeride dengeleri tutan insanları uzaklaştırırsanız, Galatasaray'ı idare edemezsiniz. Rijkaard, Del Bosque, Aragones gibi önemli teknik adamlar gelir, gider. Arda'ya tribünlerin gösterdiği tepkiye bir başkan çıkıp "Haklılar" diyemez. Ben bunu dolaylı yaşıyordum ama ilk defa bu kadar acı ve net şekilde gördüm. Ama Aziz Yıldırım, Alex'i bütün stat ıslıklarken ayakta alkışlıyor. O da şimdi maç kazandırıyor.


İÇİMDEN AĞLADIM..

Yabancıların Türkiye'ye nasıl baktığını iyi biliyorum. 50 bin dolar alan oyuncunun yanında internetten helikopter satın almaya çalışıyor! Ben kaldırırım ama o çocuk kaldıramaz. Benim için başka sebeplerden dolayı çok şey yazıldı.

Ama ben kendime bir düstur seçtim ve hep gurur duydum. Metin Oktay ve Tanju abinin rekorlarını kırdım. Ertesi gün Ali Sami Yen'de Metin Oktay forması dağıtıldı.

O gün için farklı bir şey yapılabilirdi. İçimden ağladığım dönemlerde dik durdum.

Bakıyordum, idman bitmiş; birisi jöleyi sürmüş gidiyor. Ekstra çalışmak yok. İdman öncesi 10 dakika kala tesise geliyor. Uyarınca, arkamdan dedikodu yapmaya başladılar.

NOEL'DE SAKATLIKLAR ARTMAYA BAŞLAR

Ayağım kırıldı, bir de kasık ameliyatı oldum. 3 ay sonra futbola döndüm. Dünya tıbbı İstanbul'da yönetiliyor ama Quaresma ameliyat için Portekiz'e gidiyor. Geliyor bir daha sakatlanıyor. Baros Çek Cumhuriyeti'ne gitti, geldi. Sakatlandı. Noel'de sakatlıklar başlar! Biz bunu hep gördük. Ama sevinirdik. Çünkü yerliler maç başına oynardı.

KENDİ İPİMLE ASILIRIM

Yabancı antrenörlerin gelme mantığı şudur; yabancı ile yönetici bir şeyleri beraber yapabiliyor. Feldkamp gönderilince bazı açıklamalar yaptı. İçeride işlerin nasıl döndüğünü söyledi. Sonra fazla konuşmasın diye başka bir görevle kulübe sokuldu.

Yapılan teklif gurur verdi ama Bülent Korkmaz gibi olmak istemem! Taşın altına niye elini sokmadın diyorlar. Ben planlarımı uygulayamadıktan sonra gitmemin manası yok. Ben asılacaksam, kendi ipimle asılırım. Devamlı, 'Nereden darbe yiyeceğim' diye beklemekle iş yapılmaz.

O TABAKA HEP AYNI

Futbolu yöneten tabaka hep aynı. Hiç değişmez. Türkiye'de ilginç işler oluyor. Bir arkadaşım anlattı. Bir kulüp yetkilisi futbolcu sormuş. 800 bin dolara alırız demiş. Yetkili "1 milyon 800 bine göre ayarla!" demiş. Elano 20 milyon euro. Daha ucuza alınabilirdi.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0