MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
30.9784
EURO
33.5646
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hıncal Uluç değerlendirdi

Niye sevilmiyor?Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yaptığı açıklamalar ile gündemi belirlemeye devam ediyor. Özellikle de "Tek büyük Fenerbahçe" iddiasında ısrarlı.
09.06.2010 12:05

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yaptığı açıklamalar ile gündemi belirlemeye devam ediyor. Özellikle de "Tek büyük Fenerbahçe" iddiasında ısrarlı.
Hatta her alanda başarılı oldukları için sevilmediklerini de söyledi. Siz nasıl değerlendireceksiniz?
Türk spor medyasının nasıl bir Fenerbahçe medyası olduğu her geçen gün ortaya çıkıyor.
Evvelki hafta güzel bir istatistik yayınlandı.
Spor sayfalarının yarısından fazlası Fenerbahçe'ye ait. Geri kalan diğer yarısı da diğer kulüpler ve diğer sporlara ait. Böyle bir Fenerbahçeli'lik olmaz.
Ayrıca yazarlar da Fenerbahçeli. Aziz Yıldırım'ın avukatı baş yazarlarımız var.
Aziz Yıldırım'ın avukatı yazarlarımız var.
Aziz Yıldırım diyor ki "Fenerbahçe futbolda Bursaspor'la mücadele ediyor; bütün Türkiye, Bursasporlu. Fenerbahçe basketbolda Efes Pilsen ile mücadele ediyor; bütün Türkiye Efes Pilsenli. Fenerbahçe, voleybolda Ziraat Bankası ile mücadele ediyor; bütün Türkiye Ziraat Bankası'nı tutuyor."
Bir tane Allah'ın kulu spor yazarı da çıkıp köşesinde; 'Tamam dediğin doğru da niye' diye sorma cesaretinde bulunmuyor.
Galatasaray, Efes Pilsen ile oynarken bütün Türkiye, Efes'i tutmuyor. Beşiktaş, Ziraat ile oynarken, bütün Türkiye Ziraat'i tutmuyor.
Trabzonspor, Bursa ile oynarken, bütün Türkiye, Bursalı değil! Voleybolda, basketbolda, futbolda, yüzmede, kürekte, su topunda Fenerbahçe'nin rakibi kimse, Türkiye onu tutuyor. 'Niye' diye soracak beyin, bütün spor yazarlarında var. Ama yürek yok. Niye bütün Türkiye'de bu Fener düşmanlığı ki rakibi kimse herkes onu tutuyor!..

RÜŞTÜ ŞİKE Mİ YAPTI!
Yıldırım'ın söylediği eksik; Fener, Dinamo Moskova ile oynarken Dinamo'yu tutuyorlar, Fener, bir G.Kıbrıs takımı ile oynarken, G.Kıbrıs takımını tutuyorlar. Kiminle oynarsa, onu tutuyorlar. 'Bu hale nasıl gelmiş Türkiye? Niye bu durum Galatasaray'da yok, Beşiktaş'ta yok da illa Fenerbahçe'de var?' demiyorlar. Çünkü cevabını biliyorlar. Bu soruyu sormalarının dahi Aziz Yıldırım'ı fena halde kızdıracağını biliyorlar ve Aziz Yıldırım'ı kızdırmak istemiyorlar.
Çünkü Aziz Yıldırım'ı kızdıranlar yavaş yavaş temizleneceklerini biliyor. İşte Türk spor medyasının feci hali bu...

-
Yıldırım bu sözüne kanıt olarak, 'tüm branşlarda başa güreşmelerini' gösterdi ve bu nedenle sevilmediklerini söyledi. Niye? Galatasaray güçsüz bir takım mı? Galatasaray oynadığı zaman bütün Türkiye rakip takımı tutmuyor. -'Fenerbahçe'yi çekemiyorlar' demeye getiriyor sanırım.
Lafügüzaf!.. Hep demeye getiriyor. "Efendim ben, 'Rüştü şike yaptı' demedim" diyor şimdi. Matrağa bakar mısın! Açıklama sırası; "Rüştü, Fenerbahçe'nin rakiplerine 'İyi oynayın' diye mesajlar yolladı" diye.
Aynı Rüştü, Bursaspor'a karşı iyi oynarsa Fener'in ekmeğine yağ sürer. O zaman 'Fener'in rakiplerine iyi oynayın, ondan puan alın' diyen Rüştü, Fenerbahçe ile boğuşan Bursa'dan puan almak ister mi?
Mümkün mü istemesi!.. "Efendim ben 'Rüştü şike yaptı' demedim!
Fener'in rakiplerinin şike yaptığını söyleyenlere "Ben de Rüştü şike mi yaptı?" diyeyim cambazlığı yapıyor. Baştaki sözleri olmasa, Bursa-Beşiktaş maçından bir gece evvel kardeşi Ali'yi Rüştü'nün evine göndermese, basın toplantısında gazetelere, "Rüştü herkese 'İyi oynayın' diye mesajlar attı" demese, bu laf tamam.
Bu eylemlerin ardından "Şimdi ben de 'Rüştü şike mi yaptı' diyeyim" demek 'Rüştü şike yaptı' demektir. Daha nasıl diyeceksin Sayın Başkan!.. Ama Aziz Yıldırım avukatları bu lafın sadece son bölümünü alıp 'Aziz Yıldırım böyle demek istemedi' diye yazılar yazmaya cesaret ediyorlar. İnsanda biraz utanma olur. Bari hiç açma o konuyu, girme...
Aziz Yıldırım'ın, "Şimdi ben de Rüştü şike mi yaptı" diyeyim lafı tek başına değil, öncesi var. Bu söyledikleriyle birleştirdiğin zaman bu lafı niye ettiği ortaya çıkıyor. Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın!..

TRABZON'DAN TIS YOK
-"Galatasaray ve Beşiktaş'ı düşünüp 10 puan fark attık. Bursa'yı hesaba katmamıştık" lafı da çok ucu açık aslında. Her tarafa çekilebilecek bir açıklama!.. Her lafı birbirinden açık ama üstüne giden yok. "İstesem Trabzon'u satın alırdım" diyor, Trabzon'dan tıs yok. "Ben bu işlerin nasıl yapıldığını biliyorum" diyor. Daha evvel de söylemişti. "Ben başkan seçildiğim zaman şampiyonlukların sahada kazanıldığını zannediyordum.
Sonradan öğrendim" dedi. "Öğrendim" dedikten sonra Fenerbahçe şampiyon olmaya başladı. "Mustafa Denizli, Fenerbahçe'yi şampiyon yaptım" dedi, "Sen mi yaptın" karşılığı verdi. Mustafa Denizli değil de Aziz Yıldırım şampiyon yapmışsa, nasıl yapmış? Hadi bakalım Aziz Yıldırım avukatları cevap versinler bana!..
Adamın kendi laflarını alt alta koyduğun zaman her şey ortaya çıkıyor. Ama bunları ayrı ayrı değerlendirip avukatlığına soyunuyorlar.
Kardeşim bari avukatlık yapma, görme o konuyu!.. 'Sana zorla yaz' diyen yok. Utanacağın konuları yazma. Ama ne yazık ki bu hale gelmiş iş!

Hıncal Uluç'la gündemin içinden
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0