MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.0075
EURO
33.5663
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ispanya'da oynasam el üstündeydim

Galatasaray ve Milli Takım’ın tecrübeli savunma oyuncusu Servet Çetin, “Barcelona’da oynasam Maradona olurdum” dedi.
23.06.2010 13:12

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda soruları yanıtlayan Servet, Puyol’u örnek göstererek, “Puyol benden farklı bir şey yapmıyor. Topu kesiyor, topu önündeki oyunculara veriyor. Orada Xabi ve Iniesta olduğu için sorun olmuyor. Barcelona’da olsam ben de o pasları veririm. Maradona olurum” dedi.

Bir Avrupa takımına transfer olmak istediğini dile getiren Servet, “Avrupa’nın pek çok takımından teklif alıyorum. Avrupa’ya gitmek istiyorum. Ama maddi koşulların oluşması gerekir. Aldığımdan daha fazlasını veren olursa, giderim. Yoksa buradaki huzurumu bozmam. Yönetimden bonservis ücretimi aşağıya çekmeleri konusunda ricada bulunduk” dedi.

Rijkaard’la aralarında bir sorun olmadığını belirten Servet, “Son 4-5 maçtır oynatılmama çok abartıldı. Herkes ‘senin gibi bir futbolcu nasıl oynatılmaz’ diyor. Bu benim için en büyük teselli” derken geçen sezonki başarısızlığın ana etkeni olarak takımın erken form tutmasını gösterdi. Servet, ayrıca Florya’da son derece mutlu bir ortam olduğunu, Arda’yla da aralarında herhangi bir sorun yaşanmadığını sözlerine ekledi.

MİLLİ TAKIM KAMPINDA KENDİMİ BULDUM


Galatasaray'da son 4-5 hafta sorun yaşadığını kaydeden Servet, "Ama ABD’deki Milli Takım kampı iyi oldu. Sadece benim için değil, Fenerbahçe’deki arkadaşlarım için de iyi oldu. Moral bozukluğunu atabildiler; nitekim ben de orada 3 maçta da oynayarak kendimi buldum. Milli takım kapmalarının çok büyük katkısı oluyor. Orada tam anlamıyla deşarj oldum." dedi.

SON 4-5 MAÇTA OYNAMAMAM ÇOK ABARTTILDI


Son haftalarda oynamamasının abartıldığını vurgulayan Servet şu ifadeleri kullandı: "İnsanlar, benim Galatasaray’da son 4-5 hafta oynamamam konusunu abarttılar. Sezonun genelinde takımda en çok oynayan oyuncu benim. Sadece son 4-5 hafta bir problem yaşadım. İstatistik olarak 40 maçın altına düşmüyorum. Bu sezonda oynadığım maç 40 kusür, milli takım maçları hariç. Oynatılmadım diye bakmıyorum olaya, insanlar abartıyorlar. Tabii ki milli takımda uzun zamandır oynuyorum. Bu da gurur verici bir olay bana. Hidink, bana üç maçta da şans verdi. Ben de bu şansı iyi değerlendirdim."

BANA SADECE GÜVENSİNLER


İsteğinin kendine güven duyulması olduğunu belirten Servet, "Ben tek bir şey istiyorum. Bana güven duyulsun, bana güven duyulduğu zaman çok başarılı olurum. Ama güven duyulmadığı zaman ister istemez kendimi veremiyor ve olumsuz performans sergiliyorum. Yeter ki bana güvenilsin; en zorlu koşullarda bile başarılı olurum." şeklinde konuştu.

TAKIMIN EN ÇOK OYNAYAN FUTBOLCUSUYUM


İstatistikleri de ortaya koyan başarılı defans oyuncusu, "Galatasaray’da geçirdiğim 3 sezonda ilk sezonda 52 tane resmi maç oynadım; bir tanesi de kaburgam kırık olduğu için oynamadım. 2. sezonda 45 maç oynadım, tarak kemiğim kırıldığı için oynayamadım. Bu sezon yine 4 küsur maç oynadım. İnsanlar 20-24 maç oynarken ben her sene 40’ın altına düşmüyorum. Bu gerçek göz ardı ediliyor. Üstelik bir savunma oyuncusu olarak çok az kart görüyorum. Sarı kart cezası görüp ceza almadım. Bu kadar çok maç oynamama rağmen bunu başarıyorum." diyerek takımın en çok oynayan futbolcusu olduğunu belirtti.

SAVUNMA OYUNCUSU OLMAMA RAĞMEN ÇOK GOL POZİSYONUNA GİRİYORUM


Her sene gol attığını kaydeden Servet, "Daha çok atabilirim. Her maçta kesin olarak bir gol pozisyonuna giriyorum; ama kaçırdığım çok oluyor. Eğer onları da değerlendirirsem gol sayım daha da çok olacaktır." dedi.

HERKES ‘SENİN GİBİ BİR FUTBOLCU NASIL OYNATILMAZ’ DİYOR


Oynatılmamasını herkesin kendine sorduğunu belirten Severt şöyle devam etti; "Rijkaard’la aramızda en ufak bir sorun olmadı. Olamaz da… Benimle ilgili bir sıkıntısı olduğundan bahsetmedi ya da bu konuda bir açıklama da yapmadı. İşin açıkçası bilmiyorum neden oynatmadığını. En ufak bir tartışmamız olmadı. Teknik direktörümüz ne derse o olur; ama benim için önemli olan, insanların düşüncesi. Dışarıda herkes “sen nasıl oynamazsın, senin gibi bir futbolcu nasıl oynamaz” demeleri çok önemli. Ama insanlar şöyle de diyebilirlerdi: “Zaten hak etmiyordu” Ama birincisini söylüyorlar. Bu da beni fazlasıyla teselli ediyor."

BARCELONA’DA OYNASAM MARADONA OLURDUM


Dünyanın önde gelen takımlarından örnekler de veren Servet, "Dünya çapında defans oyuncularına baksınlar (Puyol, Tery, Ferdinand) ne yapıyorlar, ekstradan. Gol pası mı veriyorlar. Topu kesiyorlar önlerindeki oyunculara veriyorlar. Puyol ne yapıyor Barcelona’da? Barcelona’da ben de oynasam ben de topu oyuna kral gibi sokuyor gözükürdüm. Ben orada olsam Maradona olurdum. Önünüzde Xabi ve Iniesta oynuyor. Atıyorsunuz üç kişinin arasından topu alıp dönüyorlar. Biz de bir top atıyorsun (orta saha oyuncularımızı kötülemek açısından söylemiyorum) bir kaptırıyorlar, gol yiyoruz, sorumlusu biz defans oyuncuları oluyoruz. Bu nedenle topu ortaya vermemeye çalışıyoruz, daha çok garanti oynamaya çalışıyoruz. Yoksa ben de araya derin paslar atmasını biliyorum." dedi.

PARASAL ŞARTLAR OLURSA BİR AVRUPA TAKIMINA GİDECEĞİM


Avrupa kapısını açık bırakan Servet, "Ben, daha önce de söyledim, yurtdışında futbol oynamak istiyorum. Kulübümüz bonservisimde bir düşüş sağlarsa transferim gerçekleşir. Tabii ki bonservisim ve aldığım ücret yüksek olduğu için Avrupa’ya gitmem için yüksek ücretleri gözden çıkarmaları gerekiyor. Ayrıca Avrupa’da aldığınız ücret üzerinden yüzde 50 oranında vergi alıyorlar. Dolayısıyla bu durum sorun yaratıyor. Almanya, Rusya, İngiltere, İskoçya ve Yunanistan’dan çok ciddi teklifler alıyorum. Her an gidebileceğim takımlar var; ama burada aldığım paranın daha fazlasını alamadığım sürece, huzurumu bozup gitmek istemem." diyerek transfere yeşil ışık yaktı.

MARSİLYA’YA TRANSFER OLAMADIĞIM İÇİN MORALİM ÇOK BOZULDU


Marsilya'ya son anda çıkan bazı pürüzler nedeniyle gidemediğini söyleyen Servet, "Marsilya’ya transferim gerçekleşmişti. Bunu açıkladık, son anda pürüz çıktı, transferim olmadı. Bu olay moralimi çok bozdu. Marsilya bu sezon şampiyon oldu. Benim için çok güzel olacaktı; ama demek ki hayırlısı böyleymiş. Türkiye’de diğer büyük takımlardan transfer teklifi almadım." şeklinde konuştu.

GEÇEN SEZON ÇOK ERKEN FORM TUTTUĞUMUZ İÇİN BAŞARISIZ OLDUK


Geçen sezonki başarısızlık nedenini de açıklayan Servet, "Geçen sezon başarısızlıktaki ana etken, sezonu çok erken açıp, erken form tutmamızdı. Sezona çok iyi başladık, ama erken form tutmamız, ilerleyen haftalarda bıkkınlığa da neden oldu. Takımımız milli takıma en çok oyuncu veren kulüp. Zorlu maratonda futbolcuların üzerine çok yük bindi. Bu da bıkkınlığa neden oldu. Başarısızlıkta tek sebeb bu; erken form tutmamız." dedi.

FLORYA’DA MUTLU BİR ORTAM VAR; ARDA’YLA ARAMIZDA İKİLİK YOK!


Takım içerisindeki gruplaşmalara da açıklık getiren Servet, "Florya’da mutsuz bir ortam olduğu ya da futbolcular arasında ayrışma olduğu yönündeki iddiaları kabul etmiyorum. İnsanlar yanlış düşünüyor. Florya’da tam bir aile ortamı var. 3 sezondur Galatasaray’dayım ve bu üç sezonda Florya’da son derece mutlu bir atmosfer vardı. Zaman zaman Arda’nın kendi grubu, Servet’in kendi grubu var gibi yazılar oldu; ama öyle bir şey asla olamaz. Ben futbol hayatım boyunca asla, gruplaşmaya, ikilik yaratmaya yönelik bir yaklaşımın içerisinde olmadım. Böyle yaparsınız karşıdaki insanın ekmeğiyle oynarsınız. Kimsenin ekmeğiyle oynamadım, oynamamda… Dolayısıyla gruplaşma iddiaları asılsız." ifadeleriyle sözlerini bitirdi.

www.golkartalgol.com
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0