MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.0075
EURO
33.5663
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mete Düren, Denizli hakkında konuştu

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılma noktasına gelmesinden sonra basında ortaya atılan iddialara sert bir dille yanıt verdi!
03.06.2010 11:33

Lig TV’de yayınlanan Günaydın Futbol programına konuşan Mete Düren, şu anda Mustafa Denizli’nin alternatifini aramadıklarını, aksine tecrübeli teknik adamla devam edebilecekleri bir kombinasyonun arayışında olduklarını söyledi. Düren, Denizli’nin AR-GE direktörü ya da sportif direktör olarak Beşiktaş’ta hizmete devam edebileceğini ancak bu durumun da henüz kesinlik kazanmadığını ifade etti. Siyah beyazlı kulübün basın sözcüsü, Mustafa Denizli’nin durumunun yapılacak tetkiklerden ve Başkan Yıldırım Demirören ile görüşmesinden sonra netlik kazanacağını vurguladı. İşte Mete Düren’in açıklamalarından Maraton.com.tr olarak derlediklerimiz:

“BİZ HOCANIN BEŞİKTAŞ’TAN ELİNİ ÇEKMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Henüz netlik kazanmadığı için bizim de çok fazla ayrıntılarıyla ortaya koyamadığımız bir durum söz konusu. Nisan ayından itibaren hocayla devam edeceğimiz ortadaydı. Sözleşme yaptık. Göstermelik bir sözleşme değildi bu. Nisan sonunda bir sonraki sezonla ilgili bir sözleşme göstermelik olmaz. Bu konuda o günkü duygumuz neyse aynen geçerlidir. Ancak ondan sonra ortaya çıkan hocanın kendi sağlık durumu nedeniyle sıkıntılarından dolayı hocanın kafasında soru işaretleri oluştu ki bunda da tamamen haklıdır. Ama gerek hocanın gerek yönetimin ortaya koyduğu bir tablo var. Biz hocanın takımdan ayrılmasını yahut Beşiktaş’ın üzerinden elini çekmesini istemiyoruz. Bunun için bir formül oluşturmak istiyoruz.

“BAŞKANIMIZ İSTANBUL’A DÖNDÜKTEN SONRA HOCAMIZLA KONUŞACAK”

Basında konuşulanları duydukça hakikaten çok üzülüyorum. Olayı artık profesyonellikte bir etik sorun haline getirdi bazı kaynaklar. Sanki arkasından bir iş çeviriliyormuş gibi düşünüyorlar ama böyle değil. Hoca ‘Tamamen ben bu işten artık çekiliyorum. En azından teknik direktör olmayacağım’ dediği anda biliyor musunuz ki başkanımız mümkün olan alternatifleri hocamızla tartışacak. Ve biliyor musunuz ki yine hoca belki artık ismi ne olursa olsun AR-GE direktörü mü dersiniz, sportif direktör mü dersiniz, menajer mi dersiniz buna artık isim bulmak çok önemli değil ama böyle bir görevi üstlenecek. Biz hocayı buna ikna etmeye çalışıyoruz. Bu onun sağlığını etkilemeyecek kadar olsun ama biz onun deneyimlerinden yararlanalım. Beşiktaş’a bugüne kadar hoca çok şey vermiştir ve bundan sonra da verebilecek durumdadır. Bu verebilecek durumda olduğu kısım belki sahada oluşamayabilir. O konuda da hak veriyoruz kendisine ama onun dışında yapabileceği daha çok şey var ve bunu hoca da istiyor. Bütün bunlar başkanımız İstanbul’a döndükten sonra hocayla karşılıklı konuşarak ve bu görev tanımları yapıldıktan sonra netlik kazanacak.

“SPOR BASINI HADDİNİ AŞTI!”

Ama o noktaya gelinceye kadar ne yazık ki sabırsız spor basınımız olayı tamamen bir Beşiktaş Yönetimi’nin ahlaki çöküşüne vardıracak kadar insafsızca ve bence de kusura bakmasınlar ama biraz haddini aşacak şekilde bir yorumlama cüretine geldi ki burada birazcık sınırlar aşıldı diye düşünüyorum. Daha mesele dediğim ölçülerde ve daha ileriye gidemedik.

“DENİZLİ, BUGÜN YAPILACAK TETKİKLER NETİCESİNDE BU GÖREVİ DAHİ ÜSTLENEMEYEBİLİR”

Hocanın bugün yapılacak olan tetkikleri neticesinde bu dediğimiz görevi dahi üstlenemeyebilir. O kadar sabırsızız ki hemen kafamızda senaryolar oluşuyor ve bunlar fütursuzca yazılabiliyor. Geçmişten kalan alışkanlıklarımızı bir tarafa koymalıyız.

“ŞU ANDA VERİLMİŞ BİR KARAR YOK, FORMÜL ARAYIŞI İÇİNDEYİZ”

Şu anda bir formül arayışı içindeyiz. Hocanın alternatifini aramak yerine hocayla birlikte bir kombinasyonu arıyoruz. Hoca bu şartları kaldıramıyorum derse daha ne yapabilirsiniz? ‘Hayır son nefesine kadar bu işi yapacaksın’ denecek bir şey yok herhalde. Arayışımız alternatif değil, bir kombinasyonu nasıl oluşturabilirizdir. Bu kombinasyonun bizden sonraki yönetimlere kalması da son derece önemlidir. Beşiktaş’ta hocanın getirebileceği ekol gelecek nesillere de yansıyabilir. İnsanların aklına “o gelsin, bu gitsin” geliyor. Şu anda daha verilmiş hiçbir karar yoktur.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0