MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
32.5699
EURO
35.0032
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Schuster ile kesin anlaşıldı

Beşiktaş'ın eski yöneticisi Celalettin Kolot, Mustafa Denizli'nin istifası ve Bernd Schuster iddiaları için çarpıcı açıklamalarda bulundu
07.06.2010 18:33

Beşiktaş Yönetimi, Teknik Direktör Mustafa Denizli ile yollarını ayırmadığını ve Alman teknik adam Bernd Schuster ile görüşmediğini iddia ederken, konu hakkında çok ses getirecek bir açıklama geldi.

Radyospor'da yayınlanan Aydın Cingöz ile Haber Aktif Programı'na katılan Beşiktaş'lı eski yönetici Celalettin Kolot, Schuster ile yapılan sözleşmeyi gördüğünü söyledi.

Kolot, " Schuster ile kesin olarak anlaşıldı. Alman hocayla yapılan sözleşmeyi gördüm. İnternet üzerinden gördüğüm sözleşmeye göre Beşiktaş Schuster ile yıllığı 2.5 milyon Euro'dan 2 yıllık anlaşma yapmış" dedi.

Kolot, ayrıca Denizli'nin ayrılığını sürpriz olduğunu, sağlık nedeniyle ayrılığın gerçekçi olmadığını ifade etti. Kolot, "Bir hafta öncesine kadar her şey normaldi. Yeni dönem hazırlığı ve transfer çalışmalarını Mustafa hoca planlamış ve hatta benimle paylaşmıştı" diye konuştu.

YILDIRIM DEMİRÖREN'LE İDDİAYA GİRERİM
Celalettin Kolot, kulüp başkanı Demirören'in Quaresma transferindeki hayal kırıklığını unutturmak için Suchster'i gündeme getirdiği söyledi.Beşiktaş'ın Schuster'le kesin olarak anlaştığını belirten Kolot, Yıldırım Demirören'le iddiaya girerim.Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Bernd Suchster'dir" dedi.

Alman teknik adamla iki buçuk milyon eurodan 2 yıllık anlaşma yapıldığını belirten Kolot, futbol şube sorumlusu olduğu dönemde de Suchster'e teklif götürdüklerini belirterek, "O dönem İspanya'yı tercih ediyordu. Teklifimizi kabul etmedi; ancak 2 yıldır boşta, bu nedenle anlaşma sağlandı" dedi.

DENİZLİ, BU GERÇEĞİ ÖĞRENDİĞİ İÇİN BIRAKTI

Çarşamba akşamı Schuster'le anlaşma imzalandığını belirten Kolot, Mustafa Denizli'nin istifasının da buna bağlı olduğunu belirterek, "Anlaşma yapıldığında Denizli'nin bundan haber yoktu. O nedenle Denizli'nin sağlık sorunları ön plana çıkartılıyor. Schuster'le anlaşma çok önceden yapıldı" şeklinde konuştu.

QUARESMA'DAKİ BAŞARISIZLIĞI UNUTTURMAK İÇİN TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Denizli'nin sağlığının yüksek çalışma temposunu kaldırmayacağının bilinmesine rağmen, tecrübeli teknik adamla yeni sözleşme yapılmasının yanlış olduğunu belirten Kolot, "Bunlar gündem değiştirme çabaları. Quaresma transferinin gerçekleşmeme olasılığına karşı, teknik direktör değişikliği yaparak, Quaresma transferindeki hayal kırıklığını bir anda unutturmak istediler.

Quaresma, gelecek diye taraftarlar günlerdir hazırlık yapıyor. Başarısızı bir transger çalışmasını ancak bir başka gündem maddesiyle örtebilirsiniz. Bir adamın gelmeyeceği iki ay sonra mı anlaşılır. Kulübüyle anlaşıp, bonservisini almışsın" şeklinde konuştu.

DENİZLİ İLE SCHUSTER ASLA BİRA ARADA OLAMAZ
Kolot, Mustafa Denizli'nin futbol koordinatörlüğüne getirildiği iddialarıyla ilgili olarak da, "Schuster, Denizli'nin futbol koordinatörlüğünde çalışmayı kabul etmez. Schuster, kulübün ymekhanesinde çıkan ekmeğe bile müdahale eder; yaygara koparır. Schuster'le çalışmak hem futbolcu hem de yöneticiler açısından kolay değildir." dedi.

Alman teknik direktörün gittiği takımlarda uzun süreli çalışamadığını belirten, "Anlaşılması zor bir teknik adam, Türkiye'nin mantalitesine ters gelir. O yüzden başarılı olup olmayacağı konusunda şüphelerim var. Zaten iki yıldır boşta, çok sevdiği İspanya'dan kimse çağırmıyor. Kulübü Hamburg istemiyor" diyerek sözlerini tamamladı.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0