MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
32.5699
EURO
35.0032
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Sporda Şiddet' Meclis Gündeminde

TFF 'Sporda Şiddet' Yasa Tasarısının Pazartesi Günü Bakanlar Kurulu'na Sevk Edileceğini Belirtti.
04.06.2010 21:39

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Egemenoğlu, yeni 'sporda şiddet' yasa tasarısının Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'na sevk edileceğini belirterek, yeni sezona yetiştirmek istediklerini vurguladı.

Bursa Barosu tarafından düzenlenen 'Sporda Şiddet, Şike ve Teşvik' konulu panel Kervansaray Termal Otel'de gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü, televizyoncu gazeteci Şansal Büyüka'nın yaptığı panele, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Egemenoğlu, Koblenz Landau Üniversitesi'nden Prof. Dr. Seyhan Hasırcı, Spor Hukuku Enstitüsü Başkanı ve CAS üyesi Av. Kısmet Erkiner ve Dijitürk Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ertan katıldı.

Yapılan panelde, sporda şiddet konusu başta olmak üzere şike ve teşvik konusu ele alındı. Panelde özellikle hazırlanmakta olan yeni yasa tasarısı konusunda değerlendirmelerde yapılırken, bir an önce bu yasanın çıkmasının gerekliliği ele alındı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Egemenoğlu, yeni yasa tasarısının Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'na geleceği müjdesini verirken, yeni sezona yetiştirmek istediklerini söyledi.

TFF Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Egemenoğlu, özellikle 5149 sayılı sporda şiddet yasası ve sonradan hazırlık çalışmaları yürütülen yasa tasarısının haklı eleştirilen aldığını belirterek, yeni hazırlanan yasa tasarısının bunlardan tamamen bağımsız bir şekilde sorunları giderecek şekilde ele alındığını bildirdi.

Bu yeni sporda şiddet yasasının, pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine geleceğini bildiren Av. Yunus Egemenoğlu, "Bu yasa tasarısı olağanüstü bir durum olmazsa, pazartasi günü bakanlar kuruluna havale edilecek ve hafta içi ise meclise gelecek.

Meclisten ne zaman çıkacağı konusu ise tüm spor ailesi olarak bu yasanın yeni sezona yetişmesine çalışacağız, bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalı. Buna yarından da önce ihtiyacımız var." dedi.

Sporda bir sorun bulunduğunu ve bunun acilen bitirilmesi gerektiğine dikkat çeken TFF Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Egemenoğlu, şunları söyledi

: "Bir sorun var, bu sorunu bitirmek durumundayız, aksi halde bu sorun ülkemizde ki yalnızca futbolu değil, sporu bitirmek üzere."

İnsanlara nasıl davranılırsa öyle karşılık görüleceğine değinen Egemenoğlu, Türkiye'de insan odaklı yeni bir yasaya acilen ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Şiddet olaylarından istatistiki bilgiler sunan Yunus Egemenoğlu, 2008-2009 sezonunda federasyon olarak yaptıklarına bakıldığında büyük oranda Disiplin Kurulu'na sevkin mevcut olmasına rağmen sporda şiddeti önlemekte başarılı olunamadığına değindi.

TFF Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Egemenoğlu, "Federasyon olarak disipline verdiğimiz verilere bakıldığında büyük bir sorunun bulunduğunu görmekteyiz.

Buna rağmen asıl suçu işleyenlerin değil, klüplerin cezalandırıldığı görülmekte. Sadece 2008-2009 sezonunda 2 bin 510 disiplin kuruluna sevk var. Profesyonen 134 takımla ilgili sayı bu rakam. 1339 klüp sevki var

. Burada klüp başkan ve yöneticilerinin sahada mücadele eden sporcular kadar sevki şaşırtıcı." şeklinde konuştu.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0