MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
8,8150
EURO
10,3050
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzonspor'a spor salonu için izin çıktı

Medical Park Trabzonspor'un, 19 Mayıs Spor Salonu'nu modernize etmek için yetkililerden izin aldığı ve maçlarını Trabzon'da oynayacağı bildirildi. Kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Hakyemez'in büyük bir çalışma gösterdiğini belirterek, Hakyemez'e teşekkü
29.06.2010 14:06

Medical Park Trabzonspor Kulübü Genel Direktörü Doğan Hakyemez, Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener ile birlikte, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Hakyemez, 19 Mayıs Spor Salonu'nun modernize edilmesi konusunda yetkililerden gerekli izni aldıklarını belirterek, ''19 Mayıs Spor Salonu'nun modernize ederek lige yetiştirmek için bir teklif sunmuştuk. Bugün itibariyle kabul edildi. Trabzonspor'a layık bir salonda maçlarımızı oynayacağız'' dedi.

Gelecek hafta başında 19 Mayıs Spor Salonu'nun modernizasyonunun başlatılacağını ifade eden Hakyemez, 1 Eylül'de salonun hazır hale geleceğini kaydetti.

Hakyemez, 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali için yapılan ve kış ortasında bitirilecek salondan da faydalanmayı düşündüklerini belirterek, ''Büyük takımlarla olan maçlarımızı burada oynamayı düşünüyoruz. Diğer maçlarda o salonu dolduramayız. Bu nedenle çoğunlukla 19 Mayıs Spor Salonu'nda maçlarımızı oynamayı planlıyoruz'' diye konuştu.

Salonun iç ve dış cephe boyalarını yapacaklarını anlatan Hakyemez, şunları söyledi:
''Zemin ve yeni potalar getirilecek. Salonun ışıklandırılması modern hale getiriliyor. Seyirci tribünlerinin yarısı sinema koltuğu gibi olacak. Diğer yarısı da normal koltuk olacak. Sinema koltuğu gibi olacakları kombine olarak satışa sunacağız. Ofisler ve soyunma odaları büyüyecek. Doping, basın odası tahsis edilecek. Klima sistemi yapılacak. Elektronik turnike sistemi getirilecek. Trabzonspor, modern bir salonda gururla maçlarını oynayacak.''

Basketbol takımının yapısal itibariyle ismini taşıdığı Trabzonspor Kulübü ile son derece uyum içerisinde faaliyetini sürdürdüğünü belirten Hakyemez, şöyle devam etti:
''Basketbol şubemiz bundan böyle faaliyetlerini Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki ofislerde sürdürecek ve Trabzonspor'un imkanlarından yararlanacak. Önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi'nde Trabzonspor markasını ve bordo-mavili renkleri hak ettiği mücadelenin içerisinde gerektiği gibi temsil edecek olan ekibimiz, Trabzonlu basketbolseverlere de unutulmaz heyecanlar yaşatacak. Elbette bu mücadele içerisinde en büyük itici gücümüz her zamanki gibi büyük Trabzonspor taraftarı olacak.''

Taraftara hak ettikleri değeri vermek ve düzeyli koşullarda müsabaka izleyebilmeleri için yakışan bir salon hediye etmenin herkesin görevi olduğunu anlatan Hakyemez, şunları söyledi:
''Trabzonspor gibi bir markayı Başkanımız Sayın Sadri Şener'in endişesini taşıdığı gibi şehir dışında bir salonda müsabakaları oynamaya zorlamak hepimiz için kabul edilemez bir sonuç olacaktır. Bu yönde başkan yardımcımız Necmettin Aytekin kanalıyla yaptığımız temaslar doğrultusunda Bakanımız Sayın Faruk Özak'ın girişimi ve talimatları sonrası aldığımız izinle planladığımız projeyi hayata geçirme fırsatı bulacağız. sponsorlar marifetiyle kaynağı karşılanacak ve kulübümüze hiçbir ekonomik külfet getirmeyecek olan projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.''

Hakyemez, Basketbol Federasyonu başkanlığı konusunda birkaç kulüpten öneri aldığını, ancak şu anda böyle bir şey düşünmediğini de vurgulayarak, ''Daha hedeflerimi gerçekleştiremedim. Benim hedefim bir Anadolu kulübünü şampiyon yapmak. Trabzonspor'un ligde 1-2 yılını ısınma süresi olarak görüyorum. Ondan sonra hedef 4-5 milyon dolarlık bütçelerle şampiyon olması olacak. Ondan sonra Federasyon başkanlığını düşünebilirim'' dedi.

-YENER'İN KONUŞMASI-

Kulüp genel sekreteri Hasan Yener ise Hakyemez'in bu işlerin organizasyonunda hem proje olarak hem sponsorların bulunması açısından büyük bir çalışma gösterdiğini belirterek, Hakyemez'e teşekkür etti.

19 Mayıs Spor Salonu'nun uzun yıllar önce yapılmış bir salon olduğunu dile getiren Yener, ''Yaşlı bir salon olduğu için modernizasyona ihtiyacı vardı. 19 Mayıs Spor Salonu, Akyazı'da yapılacak stadyumdan sonra yaklaşık 3 yıl sonra TOKİ'ye devredilecek. Bu süreden sonra buranın devreden çıkacağını biliyoruz. Ama bu süre zarfında maçların uygun şartlarda oynanması hepimizin dileği'' dedi.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÇOK OKUNANLAR
0