MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
18.6351
EURO
19.4943
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin

Türkiye, Dünya Boks Ligi'nde Mücadele Edecek,Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin de Destekleriyle Dünya Genelinde Boksun Daha Sempatik ve İzlenen Bir Spor Haline Gelmesi Amacıyla Bu Yıl Başlatılan Dünya Boks Ligi Kasım Ayında Başlayacak.
10.06.2010 16:48

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin de destekleriyle dünya genelinde boksun daha sempatik ve izlenen bir spor haline gelmesi amacıyla bu yıl başlatılan dünya boks ligi kasım ayında başlayacak.

Kısa adı AİBA olan Uluslararası Amatör Boks Birliği tarafından organize edilecek olan dünya boks ligi maçlarının bir ayağı da İstanbul'da yapılacak.

 

Konuyla ilgili olarak bugün İstanbul'da bir araya gelen Dünya Boks Birliği, Türkiye Boks Federasyonu ve Dünya Boks Ligi'nin Türkiye üye takımı olarak İstanbul temsilciliğini üstlenen Saran Holding yöneticileri üyelik sözleşmesini imzaladı.

İmza törenine, Spordan Sorumlu Devlet bakanı Faruk Nafiz Özak, AİBA Genel başkanı Çinli Dr. Ching-Kuo Wu, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Saran Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ile boks dünyasının önemli isimleri katıldı.

Saran Holding'in yeni girişimi olarak kurulan İstanbul Boks Organizasyonları Anonim Şirketi, imzalanan sözleşmeyle Dünya Boks Ligi'ne katılma ve İstanbul takımını kurma hakkının yetkisine sahip oldu.

ÖZAK: TÜRK BOKSUNA ARTI KATACAKTIR

İmza töreninde konuşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, ligin Türkiye'ye ve İstanbul'a olumlu olarak çok şey katacağını belirterek, ''İstanbul ve Türkiye olarak çok sayıda organizasyona ev sahipliği yaptık. Bu işin de altından kalkarız bu organizasyon Türkiye'ye ve İstanbul'a artı katkı yapacak.'' dedi.

WU: TÜRKİYE'DEKİ BOKS POTANSİYELİ SEBEBİYLE İSTANBUL'U SEÇTİK

 

AİBA Başkanı Dr. Ching-Kuo Wu organizasyonun sporcuların amatör kariyerlerini sürdürmeye yönelik büyük bir önemi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu;

''Profesyonel boks yapanların çok azı başarılı oluyor. Başarısız olanlar ise amatör boksa dönemiyorlar. Bizde bunun önüne geçmek için çaba harcıyoruz. Türkiye'de de büyük bir potansiyel var bu sebeple 12 şehir arasında İstanbul'u seçtik."

GÖZGEÇ: BOKSÖRLER VE HOCALARI MADDİ AÇIDAN DA KAZANACAK

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, organizasyonun Türk boksuna ve sporcusuna ve antrenörlerine parasal olarak büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Saran Medya Spor Programları Direktörü Selim Usta ise bu organizasyonun da boksun Şampiyonlar Ligi olacağını belirtti.

ŞAMPİYONANIN STATÜSÜ

Amerika, Avrupa ve Asya olmak üzere 3 konfederasyonda organize edilecek ligin maçları 12 ayrı şehirde yapılacak.

Amerika karşılaşmaları Chicago, Los Angeles, New York, Mexico City'de, Avrupa

karşılaşmaları İstanbul, Paris, Milano ve Moskova'da olurken Asya karşılaşmaları ise Bakü, Astana, Delhi ve Pekin'de gerçekleştirilecek.

Bu yılın Kasım ayında başlayacak olan Dünya Boks Ligi, 12 şehirden meydana gelen özel üye takımlarını oluşturarak lig karşılaşmaları şeklinde düzenlenecek.

Her bir kıta liginde dörder defa karşılaşacak ve toplam 12 maç sonunda kıta birincileri ve en iyi ikinci takım play-off'a katılmaya hak kazanacak.

Bu yılın Kasım ayı ile 2011 yılının Mart ayları arasında yapılacak olan karşılaşmalardan sonra 2011 yılının Nisan ayında play-off maçları oynanacak ve final 2011 yılının mayıs ayında Çin'de Makau'da yapılacak.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÇOK OKUNANLAR
0