MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
30.9617
EURO
33.1029
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vizyon; Devler Ligi finali

Başkan Yıldırım, Aykut Kocaman için destek istedi, yeni hedefleri açıkladı, Daum'un ayrılışı ve yapılacak transferler hakkında konuştu..
01.07.2010 19:46

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli camianın yeni teknik direktör Aykut Kocaman'a sahip çıkacağına ve destek vereceğine dair en ufak şüphesinin olmadığını söyledi.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Temmuz ayı sayısında yer alan baş yazısında, özellikle amatör branşlarda son derece başarılı oldukları, art arda kupalar kaldırdıkları bir sezonu geride bıraktıklarını ve tüm şubeler dahilinde yeni sezon çalışmalarına ara vermeden başladıklarını söyledi.

Futbolda yeni bir yapılanmayla sezona başladıklarını ifade eden Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:
''Bir yıla yakın bir süredir sportif direktörlük görevini yürüten Sayın Aykut Kocaman, sezon itibariyle profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlük görevini de üstlendi. Sayın Kocaman; futbolu ve kulübümüzü son derece iyi bilen, başarılı bir teknik adam. Kendisinin bu konuda başarılı olacağına yürekten inanıyor, yeni görevinde ona başarılar diliyorum. Büyük Fenerbahçe camiasının da içimizden bir değer olan Sayın Aykut Kocaman'a sahip çıkacağına, ona hak ettiği saygı ve desteği vereceğine dair en ufak şüphem yok. Onun, sportif direktör olarak yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlarını da bu yıl almaya başlayacağız. Kocaman'ın liderliğinde ilk hedefimiz, ön eleme maçlarında iyi sonuçlar elde edip, Şampiyonlar Ligi'ne kalmak. Fenerbahçe Spor Kulübü, her yıl Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden, gruplardan çıkan, yarı finali hatta finali zorlayan bir takım olma hedefini kendine vizyon olarak kabul etmiştir.''

-''ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DİĞERLERİNDEN DAHA FARKLI OLACAK''-
Başkan Yıldırım, Aykut Kocaman ile yeni bir dönemin başladığını, bu dönemi bir futbol sezonu ile sınırlı görmemek ve ileriye doğru atılacak büyük adımlar için önemli bir başlangıç olarak kabul etmek gerektiğini kaydederek, ''Bu anlamda bakıldığında, önümüzdeki sezon diğerlerinden daha farklı olacak. Bu yolda atılacak adımlar konusunda camia olarak Sayın Kocaman'a destek olmamız, çalışmalarını desteklememiz ve ona güç vermemiz gerekiyor. Bu sebeple; taraftarlarımızdan, Sayın Kocaman'a camiamıza yakışır şekilde destek vermelerini rica ediyor, birlik ve bütünlük içinde bulunduğumuz sürece her alanda başarılı olacağımızı vurgulamak istiyorum'' ifadelerini kullandı.

-DAUM KONUSU-
Eski teknik direktörleri Christoph Daum ile geçirdikleri süreç ve bunun ardından karşılıklı olarak alınan ayrılma kararının, basında uzunca bir süre tartışıldığını belirten Yıldırım, şunları söyledi:
''Bu dönemde, konuya ilişkin (Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişiler), maddi gerekçelere dayalı haklı-haksız birçok yorumda ve ithamda bulundu. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, hukukun gerekliliklerini daima eksiksiz olarak yerine getiriyoruz. Kulübümüzü, hukuksal ve maddi anlamda riske sokabilecek adımlar atmamak için kılı kırk yararak, azami özen göstererek hareket ediyoruz. Sayın Daum'un sözleşmesinin feshedilmesi sürecinde de aynı özen ve hassasiyetle hareket ettik. Hukuk kuralları dahilinde çözümler üreterek, sözleşmenin feshi sebebiyle doğabilecek tazminatı, kamuoyunun genelince dillendirilenin çok altında bir rakama indirdik.''

-''İDDİALAR ÇİRKİN VE YAKIŞIKSIZDIR''-
Daum konusunda kulüp için ortaya atılan iddialar olduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Kulübümüzün, basında yer aldığı gibi Sayın Daum'a karşı kurumsal kimliğimize yakışmayacak bir tutum takınması, kendisinin çalışma koşullarının tarafımızca zorlaştırılması gibi bir durum söz konusu olmamakla birlikte, kulübümüz için ortaya atılan bu iddialar, son derece çirkin ve yakışıksızdır. Bu asılsız iddialar, kamuoyunun da yanlış bilgilenmesine sebep olmuştur. Benzer şekilde basında yer alan haberlerin aksine, Sayın Daum'un yardımcılığını yapan teknik heyetle olan iş ilişkimiz de yine hukuk çerçevesinde değerlendirilmiş ve kendileri ile yapılan fesih anlaşmalarına uygun şekilde, iş akitleri sonlandırılmıştır'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, önceki örneklerinde olduğu gibi Daum ile de çalıştığı sürenin ilk gününden son gününe kadar, sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinin tamamını, eksiksiz yerine getirdiğini anlatan Yıldırım, ''İddia edilenlerin aksine sözleşmenin herhangi bir zaman diliminde ihlali ya da hukuka ters düşecek şekilde yorumlanması söz konusu olmamıştır. Nitekim; kısa sürecin ardından Sayın Daum ile anlaşmaya varılarak kulübümüz ile olan iş ilişkisinin sonlandırılması da bunun en açık kanıtıdır'' dedi

-TAKVİYE YAPTIK, DEVAM EDECEĞİZ''-
Aziz Yıldırım, yeni teknik direktörleri Aykut Kocaman'ın, Sportif Direktör sıfatıyla uzunca bir süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde profesyonel futbol takımına bazı takviyeler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

İlk olarak geçen yıl Twente'de kiralık olarak forma giyen Chelsea'nin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch'u kadrolarına kattıklarını belirten Yıldırım, ''21 yaşındaki genç oyuncunun, uzun yıllar Fenerbahçe forması altında bizlere büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Yine Sayın Kocaman'ın tavsiyesi ve yönetim kurulumuzun kararı ile Gençlerbirliği'nden İlhan Eker'i ve CSKA Moskova'dan Caner Erkin'i renklerimize bağladık'' diye konuştu.

Amatör branşlara değinen ve bu branşlarda elde edilen başarılarla yeni transferleri anlatan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe forması altında mücadele vermeye hazırlanan tüm takımlara ve sporculara yeni sezonun şimdiden hayırlı olmasını temenni etti.

www.golkartalgol.com
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0