MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
31.0075
EURO
33.5663
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yağcı; Fenerbahçeye gönderme yaptı

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, siyah-beyazlı kulübün, borçların ödenmesi konusunda Türkiye'de en çok güvenceye sahip kulüp olduğunu söyledi.
19.06.2010 17:09

Keçeli, Ceylan Intercontinental Oteli'nde düzenlenen Divan Kurulu toplantısında yapılan eleştirileri yanıtladı.

Yönetim olarak bu göreve soyunduklarını ifade eden Keçeli, “Bu görevde de sizlerin yüzlerini kızartmamaya çok özen göstereceğiz. Bu konuda bize güvenin” dedi.

“Çok şükür Beşiktaş bugün benzerlerinden belki de hepsinden üstün şekilde borçlarının ödenmesi konusunda güvencesi olan bir kulüptür” diyen Keçeli, “Biz gayrimenkul zenginiyiz. Buraların kulübe katacağı gelirlerle çok iyi işler yapabilecek, yurt dışına taşan başarılar kazanabilecek kulübüz” ifadelerini kullandı. Beşiktaş yönetimine görev yapmak için geldiğini anlatan Keçeli, “Ben buraya iş yapmak, görev yapmak için geldim, istifa etmek için değil. Bir iki kırgınlıkla bir yere gitmem” dedi.

Altyapı konusuna da değinen Keçeli, ''Beşiktaş kendi altyapısından oyuncu kazanarak çok iyi şeylerin yapılacağını ispatlamış ilk kulüplerden biridir. Önce Trabzor yaptı, sonra Beşiktaş. Şimdi gelişen dünya futbolu, değişen ortam, çok artan televizyon gelirleri insanları bu yapıdan uzaklaştırdı” şeklinde konuştu.

TOPRAK: “BORÇLAR DÜNYA FUTBOLUNUN SORUNU”

Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ise istişare heyetleri ile ilgili eleştirilere yanıt vererek, konularında uzman kişileri bu heyetlere aldıklarını, bu konuda ince eleyip sık dokuduklarını söyledi.

Borçların sadece Türk futbolunun sorunu olmadığını dile getiren Toprak, “Bu dünya futbolunun sorunu. Böyle olmasıydı, İngiliz kulüpleri satılmazdı. Pervasızca transferler artık UEFA kriterleri ile önlenecek” dedi.

Toprak, Basketbol Şubesi için yapılan eleştirilere de, “Basketbolda sponsordan 2.5 milyon dolar alıyoruz, harcadığımız rakam ise 10 milyon dolar” yanıtını verdi.
Yönetim Kurulu üyesi Engin Baltacı da Beşiktaş hakkında mali konularda dedikodu yapılmaması gerektiğini, bunun marka değerini düşürdüğünü, ayrıca da suç olduğunu savundu.

DİVAN KURULU ÜYELERİ

Toplantıda Divan Kurulu üyeleri de söz alarak görüşlerini dile getirdi.


Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyesi Bayram Yağcı, konuşmasında Fenerbahçe Kulübü'ne göndermede bulundu.

“Türk futbolu Kadıköy'den yönetilmektedir” diyen Bayram Yağcı, şöyle konuştu: “Sakın ola ki aldığınız futbolcularla şampiyon olacağınızı sanmayın. Çünkü 3 sene şampiyon olacaklarını iddia edenlerin, gelecek seneyi nasıl planladıklarını bilemezsiniz. İstediğimiz kadar yıldız futbolcu alalım, istediğimiz kadar iyi teknik direktör getirelim, Türk futbolu Kadıköy'den şekillendirilmeye çalışılmaktadır. Kendi teknik direktörlerine etik dışı davranışlar yapanlar, gelecek yılı da planlamışlardır.”

Atıf Keçeci ise Beşiktaş ile ilgili yayın yapan bir dergide başkan Yıldırım Demirören'in gözlerinin bantlanıp verilmesine tepki göstererek, “Beşiktaş başkanlık makamı çok ulvi ve herkesin saygı duyması gereken bir makamdır. Sahip ve yayıncısı olduğu bir dergide kulüp başkanının gözlerini bantlayarak verip kongre üyelerine gönderen kişi, seçimlerden önce başkanın yanında yer aldı. Beşiktaş başkanının gözünü bantlayamazsınız, böyle bir şey yapamazsınız” diye konuştu.
Teknik direktörlüğe Schuster'in getirilmesi sürecinin bir aylık konu olmadığını kaydeden Keçeci, “Daha eski bir konudur ve 2-3 ay evvelinden yapılması doğaldır. Rahatsız bir teknik direktör vardır ve alternatifi hazırlamanız normaldir. Ama bunu saklayamamanız sizin sorununuzdur” dedi.
Bazı üyeler de borçların çokluğunu eleştirip, bu konuda çalışmalar yapılmasını istedi.

www.golkartalgol.com
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0