MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
27.2495
EURO
28.7842
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürek Şampiyonasında Buluşdular

Türkiye Kürek Federasyonu'nca Sapanca Gölü'nde gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ı buluşturdu.
13.06.2010 19:02

Türkiye Kürek Federasyonu'nca Sapanca Gölü'nde gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ı buluşturdu.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Aziz Yıldırım ile Galatasaray Kulübü BaşkanıAdnan Polat, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları'nın finallerine katıldı. Kürek şampiyonasında biraraya gelen iki ezeli kulübün başkanları Polat ve Yıldırım, birbirleriyle tokalaşıp selamlaştı. Final yarışlarını izleyen iki kulübün başkanları, yöneticileri bir araya gelerek dostluk adına güzel görüntüler oluşturdu. Yıldırım ve Polat, iki kulübün İstanbul Haliç'te kürek sporcunun tanıtımı için düzenlemeye planladıkları 8 tek yarışları için bir süre görüştü. Yıldırım ve Polat daha sonra final yarışlarında dereceye giren sporculara Sakarya Valisi Mustafa Büyük ile birlikte madalya taktı. Aziz Yıldırım, kupa törenini beklemeden yarış alanından ayrıldı. 

Adnan Polat  ise kupa töreni öncesinde kulüp sporcuları ve teknik heyeti ile görüştü. Polat, sporcular tarafından tezahüratlarla karşılandı. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Polat, geçen olimpiyatlarda Türkiye'nin başarılı olamamasının en önemli nedenlerinden birinin büyük kulüplerin yeterince bu tür sporlara eğilmemesinden kaynaklandığını söyledi.

Netice almak için tesis, ekipman ile genç sporcuların yetiştirilmesi gerektiğini kaydeden Polat; "Türkiye'de malum, insanlarda her şey var da sabır yok. Hemen başarı olsun istiyorlar. Biz şu anda kendi amatör sporlarımızla ilgili yaptığmız program var. Tesis yatırım programı, makine ekipman programı ve genç sporcuları yetiştirme programı. Bu biraz zaman alacak. Alınan günlük neticelerde çok bakmaksızın o yatırımımızı ve programımızı sürdüreceğiz. Belirli bir süreçte de netice alacağımızı düşünüyorum" dedi.

"FENERBAHÇE İLE ÜST DÜZEYDE REKABETİMİZ VAR AMA YÜZYILI GEÇEN BİR DOSTLUK DA VAR"

İngiltere'de Oxford Cambridge'nin her yıl Londra Thames Nehri üzerinde yaptığı yarışların benzerini Fenerbahçe ile birlikte İstanbul Haliç'te yapmayı planladıklarını ifade eden Polat, şunları söyledi:

"Londra Thames Nehri üzerindeki yarışlar senede bir kez yapılıyor ve çok ilgi çekiyor. Biz de İstanbul Haliçte her yıl böyle bir yarış yapmak istiyoruz. 8 tekne ile, Galatasaray ve Fenerbahçe sporcuları yarıştırılıp kürek sporunu biraz kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Bana göre hoş bir şey olacak. Eylül ayında sanıyorum bunu gerçekleştiririz, öyle bir karar aldık"

Bir gazetecinin 'Aziz Yıldırım ile bir araya gelerek dostluk adına güzel bir görüntü oluşturdunuz' şeklindeki ifadesine Polat, Fenerbahçe ile üst düzeyde rekabetlerinin bulunduğunu ve yüzyılı geçen de bir dostluklarının olduğunu dile getirdi.

Sporun ruhunda dostluk ve kardeşlik yattığını belirten Polat; "Bu sporun içinde olan bir şey. Bizim Fenerbahçe ile üst düzeyde rekabetimiz var ama yüzyılı geçen bir dostluk da var. Rekabette bazen dostluğu sıkıntıya sokacak şeyler oluyor, olabilir de. Bunlara anlık günlük şeyler diye bakıyorum. Sporun zaten ruhunda dostluk ve kardeşlik yatıyor. Biz onu Galatasaray olarak koruyup kollayıp muhafaza etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"ORTA SAHAYA DEFANSİF ANLAMDA ÜST DÜZEY İKİ OYUNCU ALMAK İSTİYORUZ"

Futbol da transfer çalışmalarına yönelik sorularıda cevaplandıran Adnan Polat, transferde acele etmediklerini söyledi. Orta sahaya defansif anlamda üst düzey iki oyuncu almak istediklerini kaydeden Polat, şöyle konuştu:

"Bizim önceliklerimiz şu anda Galatasaray'ın defansif orta sahasında bir iki futbolcuya ihtiyacı var. Önceliklerimiz onlar. O tür sporcuları transfer ettikten sonra diğer mevkilere ihtiyaç duyulursa alırız, ama şu an yok. En fazla her halde iki oyuncu alabiliriz ama transferde bu dönemlerde birçok şeyler olabiliyor. Cazip teklifler olabiliyor. Gelen ve giden olabiliyor. Öncelikli olan bir an evvel yapmış olduğumuz planlamada orta sahaya defansif anlamda üst düzey iki oyuncu almak istiyoruz. Adaylarımız var, onlarla da görüşmelerimiz sürüyor. Biz bir futbolcu veya kulüple görüşmüyoruz aynı anda 7-8 futbolcu ve ktulüple görüşüyoruz."

Yıldız oyuncu transfer edilecekmi? şekilindeki bir soruya ise Polat; "Benim için en ideali yıldızı transfer etmek değil, yıldızı yaratmak önemli. Keşke böyle genç futbolcuları bulup da yıldızları yaratabilsek. İsim olarak hiçbir şey söylemem" ifadesini kullandı.

www.golkartalgol.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0