MUHTEŞEM ŞİFA KAYNAĞI CEVİZ PERDESİ
GÜÇLÜ VE KESKİN GÖZLER İÇİN ÖNERİLER
BASEN, KALÇA YAĞLARINDAN KURTULUN
KANSER HÜCRELERİNİN YOK EDİLMESİ
EGE ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ANKET
ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLACAK
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
28.8712
EURO
31.4364
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O Artık 1.70

Bundan 5 yıl önce 1.33 cm boyundaydı. Barcelona'nın bile aklını çelen Muhammed için doktorlar 'fazla uzamaz' dedi. Messi ile aynı tedavi uygulandı. 5 yılda boyu 37 cm uzadı
08.06.2010 10:39

Bundan 5 yıl önce gazete sayfalarında yer alan 10 yaşındaki bir çocuğun Barcelona tarafından transfer edilmek istendiği haberi herkesin ilgisini çekmişti. Haberin içinden daha çok ilgi çeken bir hayat hikayesi çıktı. Beşiktaş'ın alt yapısında top koşturan Muhammed Demirci yaşıtlarına göre oldukça kısa boyluydu. Doktorlara götürüldü. Babası 1.60 cm, annesi ise 1.47 cm olan Muhammet'in vücudundaki hormonsal salgılarda bir eksiklik olduğu tespit edildi. Ailesinden gelen genetik özellik, Muhammet'te de kendisini göstermiş, tedavi olmadığı müddetçe normalin altında bir gelişim göstereceği ortaya çıkmıştı. Beşiktaşlı yöneticiler ve menajeri Seyit Ateş'in çabalarıyla, hemen hormon tedavisine başlandı. Karnından her gün hormon iğnesi oldu. Kıvrak çalımları ile herkesin başını döndüren Muhammet kısa sürede, fark edilir bir gelişme gösterdi.

VAY CANINA KOCAMAN OLMUŞ!

Günler birbirini kovalarken Muhammed hem futbolunu hem de boyunu geliştirdi. Ve önceki gün geldiği YENİŞAFAK Spor Servisi'nde herkesi şaşkına çevirdi. Minik Muhammed karşımıza geldiğinde gözlerimize inanamadık. Kocaman bir delikanlı olmuştu. Sanlı Sarıalioğlu Kaptan'ın elinden öptü. Boyunu sorduk, 1.70 cm olduğunu söyledi. Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi gibi o da hormon tedavisi olmuş, boyu normal seviyelere gelmişti. Hatta doktorları kendisine biraz daha uzayabileceğini söylemiş.

Menajeri Seyit Ateş ise alt yapı hocalarının Muhammed'le yeterince ilgilenmediğinden yakınıyor. Barcelona, Zenit ve Manchester City'nin Muhammed'i transfer etmek için kendilerinden defalarca randevu istediğini anlatıyor. Muhammed 15 yaşını doldurdu. Kurallara göre profesyonel sözleşme yapılmazsa 100 bin TL'ye serbest kalabilecek. Başkan Yıldırım Demirören Güney Amerika'dayken durum kendisine bildirilmiş. O da hemen profesyonel sözleşme imzalatılması için talimat vermiş. İmza bugün, yarın atılacak.

 

Alex'e benziyorum ama daha çok koşuyorum

 

Muhammed oyun stilini F.Bahçe'nin Brezilyalı yıldızına benzetirken, Sergen'e hayran olduğunu, Arda'yı kendisine örnek aldığını söylüyor

 

Futbolculuğunu kimse tartışmıyor. Beşiktaş alt yapısının idmanlarına sırf onu seyretmek için gidenler var. O da yeteneklerinin farkında. "Oyun stilim F.Bahçeli Alex'e benziyor" diyor sonra gülerek ekliyor: "Ama ondan daha hızlıyım." Türkiye'de en beğendiği futbolcu eski Beşiktaşlı Sergen. Kendisine örnek aldığı futbolcu ise G.Saray Kaptanı Arda. G.Saray'a gol attığı bir maçtan sonra Arda, "Bu çocuk büyürse biz iş yapamayız. Pabucumuz dama atılır" demiş. Bir forvete bir maç içerisinde 5 gol attırabileceğini söyleyecek kadar da kendine güveni var. Forvet arkası oynamak istediği yer. Ve özlemi bir gün A takımda Bobo'nun arkasında sahada yer almak.

 

 

kaynak : yeni şafak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
0